Investovanie

Investovanie - jednoducho, rozumne a lacno

Pomôžem vám investovať jednoducho, rozumne a lacno.

Jediný spôsob, ako si vybudovať majetok a finančnú istotu, je investovať. Výnimky neexistujú. Dobrá správa je, že úspešné investovanie nie je vyhradené iba pre „horných 10.000“, hoci samozrejme vyššie príjmy sú výhodou. Budovanie majetku týmto spôsobom nie je tá najkomplikovanejšia vec na svete, no nie je to ani ľahké.

Pri dodržiavaní niekoľkých základných princípov – dostatočne dlhý časový horizont, podstupovanie adekvátneho rizika, jednoduchá stratégia, držanie nákladov pod kontrolou – je však dosiahnutie vašich finančných cieľov len otázkou času.

Rozumné investovanie sa
zameriava primárne na tieto 3 oblasti:

Cieľ

Ak nevieme, kam sa chceme dostať, nevieme ani povedať, či sme na správnej ceste. Preto je stanovenie toho, čo chceme investovaním dosiahnuť a kedy, veľmi dôležité – umožní nám to nielen zvoliť adekvátnu investičnú stratégiu, ale aj lepšie monitorovať, ako sa nám pri investovaní darí.

Riziko

Z ktorejkoľvek strany sa na to pozrieme, jedno sa nedá poprieť – investovanie je rizikové. Preto je pre úspešné investovanie veľmi dôležité ujasniť si, aké riziko (volatilitu) sme ochotní a schopní podstúpiť. Rovnako dôležité je však zvážiť, aké riziko podstúpiť musíme, aby sme získali taký dlhodobý výnos, ktorý nám umožní dosiahnuť naše ciele.

Nástroje

Investovať sa dá rôznymi spôsobmi. Ak to však chceme robiť čo najefektívnejšie, musíme používať také nástroje – účty, fondy či iné služby – ktoré nám pomôžu naše ciele dosiahnuť pri čo najmenšom vynaloženom čase a čo najnižších poplatkoch.

Investovanie – ako dosiahnuť vaše finančné ciele

Investovanie mnohých ľudí desí – pripadá im komplikované, nebezpečné, časovo náročné, drahé. Jednoducho – nič pre nich. 

investovanie

Tu je niekoľko ďalších dôležitých článkov na tému ako a prečo investovať:

Broker, fondy, dane

Výber nástrojov, pomocou ktorých budeme naše investície realizovať – broker, fondy – rzohodujúcim spôsobom ovplyvňuje nielen to, koľko času strávime správou investície a aké poplatky zaplatíme, ale aj to, aké dane budeme z našich výnosov platiť.

KURZ O INVESTOVANÍ PRE MALÝCH INVESTOROV - PERFEKTNÉ PORTFÓLIO

Vzhľadom na veľký záujem čitateľov naučiť sa rozumne investovať som vytvoril online kurz, ktorý vás systematicky prevedie všetkými krokmi, dôležitými pre úspešné investovanie. Kurz sa volá „Perfektné portfólio“ a pokrýva všetko od nastavenia investičných cieľov, cez riadenie rizika, alokácie do jednotlivých typov aktív, výber fondov a brokera, až po pravidlenú údržbu a rebalansovanie portfólia.

Obsahuje všetko dôležité pre úspešné investovanie a dosiahnutie vašich finančných cieľov.

Zaregistrujte sa a získajte túto e-knihu už dnes

Pridajte sa k viac ako 4.200 registrovaným čitateľom.

Zaregistrujte sa a okrem pravidelného email Investičného Newslettera s radami, tipmi a nástrojmi pre lepšie investovanie získate  zdarma návod „Ako investovať rozumne, jednoducho a lacno“.

PSČ, vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.

Reg. OR OS BAIII, Vložka č. 129645/B

IČO: 51791471

RegFAP v NBS: 239450 (viazaný investičný agent)

Sociálne siete

© 2024 PSČ – vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.. Všetky práva vyhradené.

By Hanuliak.

This is a staging environment