fbpx

Do čoho investovať – jediné 3 fondy, ktoré potrebujete.

Čoraz častejšie dostávam od ľudí – čitateľov blogu, ale aj od známych, ktorí vedia, čím sa zaoberám, otázku  “Do čoho investovať?” (alternatívne znenie je “Do čoho sa teraz oplatí investovať moje peniaze?”:-)).

Moja štandardná odpoveď znie: Primárne do akcií.

To, samozrejme, nikoho neuspokojí a debata pokračuje ďalej – No dobre, ale ako? A ja na to – Najlepšie pomocou ETF. Nasleduje prevrátenie očí a otázka – “A ktorých?”

Na to sa však nedá celkom jednoducho odpovedať, preto vždy zakontrujem : “Koľko času máš počúvať ma?”

Evidentne je to oblasť, ktorá mnohých zaujíma, nemajú však k dispozícii adekvátne odpovede. Rozhodol som sa preto trochu tomu pomôcť.

Až do dnes (25.9.2017) som mal na blogu sériu niekoľkých článkov o fondoch, z ktorých sa dá postaviť kvalitné pasívne portfólio. Prišlo mi však niekoľko negatívnych reakcií (myslených v dobrom) – články boli neprehľadné a nedalo sa v tom vyznať. Pridaná hodnota veľmi malá.

Feedback som si zobral k srdcu a celé som to prerobil. Vytvoril som jeden článok, kde predstavujem 3 fondy (samozrejme lacné ETF), z ktorých si postaví dobré pasívne portfólio naozaj každý. Plus k tomu je v ňom 6 alternatív, ak by niekomu tieto 3 fondy z akýchkoľvek dôvodov nevyhovovali.

Okrem toho som to urobil ako pdf, takže si článok môžete stiahnuť a použiť ako referenciu, príp. zobrať zo sebou na stretko s vašim finančným sporstredkovateľom. Alebo aj nie. Stiahnuť si ho môžete klikom na túto linku:

Jediné 3 fondy, ktoré potrebujete na postavenie kvalitného portfólia

Drobná technická poznámka (opäť) – som síce finančný agent a investičný poradca, ale toto nie je ponuka na investovanie, nákup ani predaj ničoho. Len môj osobný názor na to, do čoho investovat.

Dúfam, že sa vám článok bude páčiť a bude vám aspon trochu na úžitok. Dajte mi v komentoch vedieť, čo si o ňom myslíte, príp. ako ho vylepšiť.

 

Photo: Flickr

Comments are closed