fbpx
9

Do čoho investovať – jediné 3 fondy, ktoré potrebujete.

Čoraz častejšie dostávam od ľudí – čitateľov blogu, ale aj od známych, ktorí vedia, čím sa zaoberám otázku - do čoho investovať?

Alternatívna verzia znie je “Do čoho sa teraz oplatí investovat?”:-).

Moja štandardná odpoveď znie: Primárne do akcií.

To, samozrejme, nikoho neuspokojí a debata pokračuje ďalej – No dobre, ale ako?

 A ja na to – Najlepšie pomocou ETF.

Nasleduje prevrátenie očí a otázka – A ktorých?

Na to sa však nedá celkom jednoducho odpovedať, preto vždy zakontrujem : A koľko času máš počúvať ma?

Evidentne je to oblasť, ktorá mnohých zaujíma, nemajú však k dispozícii adekvátne odpovede. Rozhodol som sa preto vytvoriť sériu článkov na túto tému.

Až donedávna som mal na blogu sériu niekoľkých článkov, v ktorých som predstavil fondy, z ktorých sa dá postaviť kvalitné pasívne portfólio.
Dostal som však na to niekoľko negatívnych reakcií (myslených v dobrom) – bolo to neprehľadné a nedalo sa v tom vyznať, pridaná hodnota veľmi malá.

Zobral som si tento feedback k srdcu a celé som to prerobil. Vytvoril som jeden report, v ktorom predstavím 3 fondy, z ktorých si postaví dobré pasívne portfólio naozaj každý.

Plus k tomu je v ňom 6 alternatív, ak by niekomu tieto 3 fondy z akýchkoľvek dôvodov nevyhovovali.

Okrem toho som to urobil ako pdf, takže si článok môžete stiahnuť a použiť ako referenciu, príp. zobrať zo sebou na stretko s vašim finančným sporstredkovateľom.

Alebo aj nie.

Drobná technická poznámka (opäť) – nie som finančný agent ani poradca a toto nie je ponuka na investovanie, nákup ani predaj ničoho. Len môj osobný názor na to, do čoho investovat.


Dúfam, že sa vám článok bude páčiť a bude vám aspon trochu na úžitok. Dajte mi v komentoch vedieť, čo si o ňom myslíte, príp. ako ho vylepšiť. Na stiahnutie stačí kliknúť na button.

Comments are closed