Možno príde korekcia akciových trhov. SUPER!

Nedávno  som písal, že stúpa neistota na finančných trhoch. Vtedy som to poňal viac „filozoficky“, dnes by som to chcel zasadiť do trocha konkrétnejšieho kontextu.

Z hľadiska trhových výnosov máme za sebou skvelý rok 2023 a výborný začiatok roka 2024. A ako som písal pred 2 týždňami, 4 mesiace dozadu bolo všetko jasné. Dnes už nie tak celkom. Inflácia neklesá až tak, ani úrokové sadzby, vojna hentam, vojna tam, stúpli ceny ropy, bojíme sa o ziskovosť firiem, možno príde recesia atď.

Toho sa samozrejme chytili profesionálni predpovedači katastrof rôzneho druhu v čele s H. Dentom a R. Kyiosakym, ktorí aj na tento rok predpovedajú krach finančných trhov aký sme ešte nezažili.

Títo dvaja, a im podobní, samozrejme nie sú podstatní. Podobné názory sa však začínajú objavovať aj v serióznejších periodikách. Forbes píše, že akciová rally stratila dych. US News Money aj Yahoo Finance UK sa pýtajú, či v roku 2024 príde krach? Business Insider píše o krutom lete pre Wall Street. Podľa Bloomberg-a sa traderi pripravujú na extrémne trhové pohyby. Bull market už trvá dlho, akcie sú drahé, rast je príliš prudký a rôzne variácie týchto dôvodov.

Tak ako teda? Je to naozaj také zlé?

…..

Pokračovanie článku v newsletteri

…..

Tento článok je súčasťou môjho Investičného newslettera, určeného len pre zaregistrovaných čitateľov. Pridajte sa k nim aj vy, stačí mi nechať vašu email adresu nižšie:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PSČ, vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.

Reg. OR OS BAIII, Vložka č. 129645/B

IČO: 51791471

RegFAP v NBS: 239450 (viazaný investičný agent)

Obsah

Sociálne siete

© 2024 PSČ – vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.. Všetky práva vyhradené.

By Hanuliak.

This is a staging environment