Referencie

Perfektné portfólio je skutočne PERFEKTNÝ kurz!
 
Nikde inde som nenašla takto prehľadne vysvetlené, ako jednoducho a pasívne investovať do ETF od A po Z, a to som si predtým čítala kopec všelijakých článkov aj počúvala podcasty. Nikdy som však nevedela o ETF dosť na to, aby som si na to trúfla.
 
Vlado to všetko spracoval veľmi prehľadne, systematicky, a páči sa mi, že všetko, čo hovorí, je vždy podložené presným vysvetlením a číslami. Najlepšie na kurze sú excelovské tabuľky, v ktorých si človek vypočíta všetko, čo potrebuje, pre svoju finančnú situáciu.
 
Za mňa 10 z 10, vrele odporúčam každému, kto sa chce postarať o svoje budúce ja. Ja už som ho odporučila minimálne 10 známym 🙂 
 
Lýdia Machová, www.jazykovymentoring.sk 

Lýdia Machová

Som investor - začiatočník, hlavným cieľom investovania je  dôchodok a sporenie pre deti. Doteraz som investoval  cez poradcu partners group Produkt Pionner. Účet vo Finaxe som si otvoril kvôli pozitívnym ohlasom na internete, a tomu, že výnosy sú bez daňovej povinnosti.  Finax moje očakávania splnil. Najväčší úžitok mi priniesla mobilna aplikácia a prehľad o účte. Finax odporúčam priateľom a známym - ponúka zaujímavé možnosti.

Milos

Okrem Finax investujem aj individuálne cez ETF. Cieľ = dôchodok Samostatne (knihy, blogy,...) od roku 2011. Najskôr akcie, neskôr ETF. Investoval som pred finaxom individuálne, lebo nič podobné finaxu predtým tu nebolo (tj.nízke poplatky, investovanie do ETF). Ja už nemám čas a ani chuť pokračovať ďalej samostatne, preto som hneď začal riešiť Finax ako sa "objavili". Zatiaľ zaostáva za mojím idividualnym portfóliom 🙂. K poradcovi sa neviem zatiaľ vyjadriť, keďže veľmi nekomunikujeme spolu 🙂 Najväčší prínos pre mňa je jednoduchosť celého riešenia a možno zahrnúť do správy viac ETF a tým mať možnosť viacerých stratégií. Ale nie je to vyslovene niečo, s čím by som nebol spokojný. Aj základ je viac ako dobrý. Nízke poplatky + investovanie do dostatočne diverzifikovanych ETF + prehľadnosť a jednoduchosť účtu + zastrešené známymi osobnosťami.

Miroslav Stajanča

Investujem 1 rok - je to pohodlné a dúfam aj bezpečné, hoci v tejto neistej dobe je to s investovaním také rozkolísané. Predtým som sporila som klasicky v banke. Myslela som, že takto to bude výhodnejšie, no prišla korona a všetko je inak. Áno, som spokojná. Vy ako poradca vydávate zaujímavé články, kde sa človek aj niečo nové dozvie. Účet ako taký je fajn. Všetko je prehľadné a usporiadané tak ako má byť. Som spokojná. Finax odporúčam rodine, priatelom - len teraz je dobá aká je tak málo kto je naklonený investovaniu.

Zuzana Smitalová

Sporim si na dôchodok a pre deti (vzdelanie, pripadne pomoc pri osamostatnovani sa) Predtým som mala iba nejaké smiešne investičné poistenia. Kvôli možnosti pravidelného sporenia po malých ciastkach, relatívne nízke poplatky a sľubne výnosy. To sa ešte uvidí 😉 Ale čo sa týka newsletterov od Vás ako poradcu, málokedy ma záujmu, veľmi ich necitam, ale mam pocit ze chodia dosť často, možno až príliš. Možno tí, ktorí im venujú viac pozornosti, majú iný názor a oceňujú to. Ale počas krízy na jar, kedy akcie klesali, som Vaše rady celkom ocenila. Vidieť, ako sa pohybuje moja investícia a aké sú výnosy, je fajn. Iné mi nenapadá. Ja osobne by som bola rada, keby som prehľadnejšie videla, ako sa investujú moje pravidelne príspevky, lebo celkom nerozumiem, prečo sa napr. jeden mesiac z mojich 50 eur investuje 40 eur, další mesiac 35 a ďalší 52. Finax odporúčam každému, kto chce ísť do slušného dôchodku skôr ako dosiahne dôchodkový vek.

Jana Radošovská

V podstate som začal pred rokom a som na začiatku keďže mám 27 rokov, zatiaľ investujem kvôli budovaniu majetku, ale mám v pláne si založiť aj účet kvôli sporeniu na dôchodok... Kedysi dávno som skúšal obchodovať na burze, no dlho som sa tam neohrial a nič z toho nakoniec ani nebolo... Narazil som na váš webinar o investovaní, kde ste predstavovali finax platformu, a o pár dní som už mal založený účet s prvým vkladom... Moje očakávania Finax určite splnil, už dlhšiu dobu predtým som sa venoval vzdelávaniu ohľadom financií, narazenie na vás a finax bol vlastne výsledok tohto konania... Najväčší úžitok pre mňa má asi ten spôsob akým sa určuje vhodné riziko a potom ukážka vývoja investície v grafe... Mám jeden postreh, včera som si akurát menil investičnú stratégiu a výšku mesačného príspevku a nebolo možné tieto dve veci nastaviť na jeden krát, ale každú zvlášť, tým pádom som musel čakať 2 krát na schválenie a dúfam, že to kvôli tomu nebude spoplatnené, keďže zdarma je do roka iba jedna zmena... Odporúčam každému komu záleží na svojej budúcnosti a finančnej pohode, vždy keď sa niekde začne debata o financiách odporúčam ľuďom, aby vyskúšali finax, alebo aby si o tom aspoň prečítali ako to funguje

Tomáš Chudý

Som začiatočník a sporím si na dôchodok. Je to moje prvé investovanie mimo 2. a 3. piliera. Vyhovuje mi,že sa nemusím aktívne starať a zaujímať sa o priebehy, z dlhodobých štatistík ma presvedčilo začať aj za cenu 1% poplatku. Myslím,že očakávania Finax splnil. Od Vás síce už nie tak intenzívne ako pred otvorením účtu si rada prečítam zaujímavé články. Osobne sme nekonzultovali. Najviac oceňujem prehľad účtu a jednoduché menu, je to prehľadné. Privítala by som možno častejšie zasielanie prehľadových emailov aj pre nižšie vklady. Odporúčam každému, kto by chcel začať s pomerne bezpečným a prehĺadným investovaním.

Zuzana Szabó

Som na začiatku svojich investícií. Povedal by som, že každému tridsiatnikovi už tiká povestných 5 minút pred 12 hodinou aby sa zobudil a začal sa pripravovať na dosiahnutie svojich investičných cieľov, budovaniu rezervy alebo majetku a predovšetkým, riešeniu svojho dôchodku.

Pred vstupom do Finaxu som nad investovaním len rozmýšľal, nepristupoval som cielene k plánovaniu svojich investícií. Samozrejme, vyskytli sa nejake IŽPéčka a stavebká, ale to nemožno považovať za dlhodobé riešenie, pre niekoho, kto to myslí vážne. Po dôkladnom asi mesačnom študovaní finaxovej stránky, obiehaní bánk, porovnávaniu produktov som usúdil, že Finax spĺňa presne to, čo od toho človek potrebuje.

Budíček mi dal nejaký bežný navolávač z nemenovanej firmy A*C* Ca*it*al. Vtedy som si povedal, ze síce korporátne dlhopisy nekupujem, ale mal by som to začať konečne riešiť. A v praxi som si overil to, čo tvrdí Finax, že sú banky naozaj drahé a nedosahujú výkonnosti ETFiek. Na rôzne platformy som pohodlný, na najvacsiu konkurenciu, Acr*ss, som zase nemal mesačný min. vklad, keďže som to bral rovno útokom aj s manželkou a deťmi. Takže nebolo ďalej nad čím rozmýšlať.

Do účtu sa prihlasujem naozaj velmi sporadicky, čiže oceňujem hlavne prehľadnosť a jednoduchosť celého webu. Beriem to veľmi papučovo, čize presne tak, ako to bolo asi aj myslené. K finančnej stabilite a plánovaniu nepochybne patria aj poistky. Dúfam a verím, že raz vyviniete podobne skvelý produkt aj pre tento segment finančného trhu a oberiete pár nepoctivých fin. poradcov o ovečky na strihanie.

Ja Finax odporúčam každému. V prvom rade preto, že sporiť si do budúcna je dôležité a ak myslíme na naše dôchodky, je to priam nevyhnutné. A pri 20€ mesačne sa ani nejde moc vyhovárať, že by na to človek nemal.

Matej

Kurz som už prešiel celý a v budúcnosti sa ku niektorým lekciám vrátim opäť. Ďakujem za cenné rady a návody ako začať investovať. Veľmi mi pomohol a momentálne som v procese otvárania účtu u brokera. Keď to bude hotové, tak chcem využiť pokles trhov na nákup akciových ETF.
 
Časť mojich peňazí som už investoval vo Finaxe a čakám na prvý dátum nákupu. Sú to peniaze investované na kratšie časové obdobie a chcel som využiť možnosť lepšej alokácie aj menšej sumy peňazí. 
 
Taktiež sa mi veľmi páči Váš blog. Pokiaľ som neobjavil tento blog, tak som o investovaní nevedel vôbec nič. Pri čítaní článkov som si uvedomil povinnosť investovať, aby som sa v budúcnosti nemusel spoliehať len na príjem z výplaty. 

Marián

Mám istú skúsenosť s burzou, rozumiem základným pojmom, splácam hypotéku a niečo investujem na zabezpečenie dôchodku.

Finančný poradca mi pár krát "dobre" poradil investíciu do Investičného životného poistenia a do podielových fondov. Dopadlo to zle, sám som si musel naštudovať niektoré veci a zmluvy som sám zrušil. Potom som investoval samostatne na burze, čo skončilo tiež zle.

Dostal som sa k blogu Peniaze sú čas a to bolo presne to, čo som hľadal! Pochopil som ako investovať čo najlacnejšie a najjednoduchšie. Takže veľká vďaka za blog! No zároveň musím povedať, že bez predchádzajúcich skúseností (aj keď pre mňa finančne dopadli zle) by som bol veľmi podozrievavý k takémuto blogu.

Finax mam zatiaľ len na vyskúšanie, keďže vyššiu čiastku si momentálne investovať dovoliť nemôžem.

Najviac sa mi páči, že tam pošlem mesačne peniaze a nestarám sa. Nakupujete za mňa pri minimálnych nákladoch. Super.

 

Martin Betak

Cez Finax investujem takmer rok a pol. Mám otvorený účet pre seba - sporenie na dôchodok a potom mám účty, kde sporím pre deti. Vo všetkých prípadoch je to sporenie na dlhšie obdobie, preto som len na začiatku.

Dovtedy som ešte neinvestoval. Snažil som sa aj podľa Vašich článkov splatiť všetky pôžičky, ktoré sa dali. Vytvoriť si rezervu. A hľadal som na internete možnosti ako investovať. Po dlhšom hľadaní (možno aj viac ako rok) som sa rozhodol pre Finax. Zdalo sa mi to ako najlepšie riešenie pre neskúseného človeka.

Spĺňal asi všetky moje požiadavky - podľa toho čo som si naštudoval na webe. Čiže investovanie do pasívnych ETF fondov, ktoré vo väčšine prípadov majú vyššie zhodnotenie ako aktívne riadené fondy. Ďalej nízke poplatky a oslobodenie od dane. A nakoniec bola pre mňa dôležitá jednoduchosť, variabilnosť a prehľadnosť. Veľmi jednoduché založenie, výšku a aj termíny posielania peňazí si môžem meniť ako chcem a ako mi to vyhovuje. Môžem hocikedy prerušiť posielanie, alebo poslať aj splátky navyše. O rebalansovanie sa mi postará Finax, takže sa o to takmer vôbec nemusím starať.

Zatiaľ som so všetkým spokojný. Viac otázok som mal na začiatku, keď som sa rozhodoval. Na všetko mi odpovedali.

Ako som už písal, najväčší prínos ma pre mňa asi automatické rebalansovanie, čo pre mňa znamená, že sa o to nemusím vôbec starať. Iba občas si pozriem aktuálny stav účtov, prípadne si mením výšku sporenia podľa mojej aktuálne situácie.

Odporúčam každému, kto sa zaujíma o investovanie alebo už investuje a kto chce investovať na dlhšie obdobie.

Jozef

Som začiatočník, ale o túto tému sa už zaujímam pár rokov.(osobné financie,investovanie,). Mojím cieľom pri investovaní je vybudovanie dostatočného majetku na dôchodok. Popri tom mám aj krátkodobé ciele a to budovanie si dostatočnej finančnej rezervy.

V momente, keď som pochopil silu zloženého úročenia, tak som mal jasno 🙂 Vždy bol cieľ si otvoriť účet u brokera, ale keď vstúpil Finax na trh, tak som upustil od tejto myšlienky. Pred Finaxom som investoval do klasických podielových fondoch.

Finax ponúka bezkonkurenčné férové podmienky, a pre bežného smrteľníka "lajka" nič lepšie finančný slovenský trh neponúka. Finax ponúka aj hodnotné informácie v oblasti osobných financií , finančnej gramotnosti a vzdeláva svojich klientov formou podcastov a blogov

Áno Finax splnil moje očakávanie. Váš blog a webináre sú pre mňa tiež prínosom a posúvajú moje vedomosti ďalej .

Všeobecne sa mi páči účet. Prehľadnosť, informácie o aktuálnej výkonnosti, ušetrených daniach, o pohyboch na účte. Oceňujem celkovú transparentnosť a možnosť odporučiť Finax ďalej. Je to benefit, ktorým si klient môže znížiť už aj tak nízky poplatok.

Odporúčam Finax každému komu záleží na osobných financiách a má dlhodobé ciele ako napr. dôchodok, zabezpečenie detí, budovanie majetku. Momentálne na slovenskom trhu nič lepšie nenájdete a to z pohľadu poplatkov, celkovej transparentnosti účtu a hodnotných informácií pre zlepšenie Vašej finančnej gramotnosti.

Martin Mikeska

Mal som kedysi veci cez Partners a potom som zistil, že celé zle. Začal som si viac veci študovat a prešiel som do Finaxu aj na odporúčanie a cez to, že vidím potenciál v pasívnom investovaní do budúcna. Nemám kapacity sledovať denne veci, takže skôr takto, plánujem do budúcna si poriešiť financie na dôchodok, deti a neskôr cca v horizonte 10 rokov nové vybavenie spojené s biznisom - prenájom.

Finax jediný ponúkal na trhu normálny prístup k ETF a transparentnosť.

Blogy sú takisto super, informačná hodnota je veľmi vysoká aj pre laika.

 

Tomas Sokol

Som stále začiatočník,..... chcem našetriť kopu peňazí na dôchodok, aby som ako dochodkyňa nebola žobrák a mohla si aj vtedy uživať život 🙂 (keďže neverím mojmu dôchodku z I. a II. piliera že mi bude dostatočný na pohodlný a aktívny život)

Doteraz som používala finančných poradcov, bankové produkty, fondy, info z netu......skôr chaoticky z každého trochu, vždy som delila do rôznych produktov a snažila sa vždy niečo odložiť bokom a šetriť aj v období keď boli suchoty príjmov a veľa veľa výdavkov.

Presvedčili ma informácie na vašom blogu, vaše stránky, porovnania, informácie od iných na nete........a hlavne - že to bude zaberať málo času a môžem účet kedykoľvek kontrolovať a pozorovať vývoj, tiež možnosť vybrať peniaze v pripade nutnosti...človek nikdy nevie.

Účet mám u vás od mája 2019 čo je veľmi krátky čas.....zatiaľ maximálna spokojnosť podľa vývoja 🙂

Za najväčšie plusy považujem prehladosť, pohodlnosť vybaviť všetko cez internet z pohodlia domova.

Finax odporúčam ľuďom čo vám uveria, nemajú čas venovať sa trhu pravidelne a sú veční začiatočníci v oblasti financií a investovania.

Danica

V investovaní som začiatočník, hlavným cieľom je sporenie na dôchodok.

Doteraz som investoval najmä cez rôzne správcovské spoločnosti. Popri tom som sa snažil samostatne dohľadávať doplňujúce informácie. Váš kurz ma oslovil najmä zrozumiteľnosťou - bol úplne vhodný aj pre začiatočníkov.

Moje očakávania kurz splnil, najmä čo sa týka praktickej časti. Jediný detail, čo ma trošku rušil (iba v niektorých kapitolách) bolo miestami trochu pomalšie resp. obšírne vysvetľovanie, na ktoré sa mi už ťažšie sústredilo. V každom prípade, dalo sa to ošetriť zrýchlením prehrávania, takže nič hrozné 🙂

Najviac mi pomohli najmä praktické ukážky ako otvorenie účtov a riadenie portfólia. Teoretické časti tiež spravené veľmi prehľadne s dôrazom na pár kľúčových informácií. Myslim si, ze teoreticke informacie obsiahnute v kurze su velmi dobre doplnene Vasimi blogmi, ktore idu viac do detailov.

Odporúčam najmä začiatočníkom, keďže kurz sa venuje aj úplným základom a je podaný veľmi zrozumiteľne.

Martin

Som začiatočník, riešim sporenie pre deti na bývanie.

Doteraz som investoval cez podielové fondy.

Kurz očakávania v podstate splnil. Osobne mi tam však ešte chýba ešte nejaká praktická rada: - ako robiť časový test 1rok pri rebalansovaní čo najjednoduchšie ak napr. pravidelne nakupujeme a pri rebalansovaní potrebujeme predať , - ak máme 1 účet u brokera a viac investičných cieľov s rôznymi horizontmi, ako si to zorganizovať a sledovať - či len v excelovskej tabuľke alebo aj broker ponúka nejaké nástroje, ...

Získal som ako začiatočník základné informácie o investovaní s praktickými ukážkami a informáciami na jednom mieste.

Kurz odporúčam tým, ktorí si chcú sporiť efektívnejšie a sú schopní a ochotní si nájsť čas na vzdelávanie a jednoduché investovanie cez ETF fondy.

Vladimír

Dokument aj emaily očakávania splnili. Super !

Výborné. Veľmi kvalitné, odborné čítanie na tému financie, investovanie. Ďakujem !

Jednoznačne odporúčam. Určite si dotyčný zlepší svoju finančnú budúcnosť.

Michal

Mám 30 rokov a aj napriek ekonomickému/ finančnému vzdelaniu sa radím skôr ku začiatočníkom. S manželkou by sme si radi začali šetriť primárne na dôchodok/ starobu.

Pred týmto kurzom som investoval zväčša vo forme podielových fondov, sporiacich účtov a čiastočne komodity vo forme zlatých a strieborných mincí. Po tomto kurze plánujem obmedziť podielové fondy (aj keď nie úplne zrušiť, lebo 5% z cieľovej sumy som už zaplatil) a viac sa sústrediť na ETF.

Kurz moje očakávania splnil. Dozvedel som sa všetko potrebné na začiatok. Je v ňom množstvo užitočných informácií pokope a čo je najdôležitejšie, prinútilo ma to začať.

Odporúčam každému, kto ešte neinvestuje, ale chce začať. Každému, kto má voľné finančné prostriedky a nevie, čo s nimi. Každému, komu nie je ukradnutá jeho/jej budúcnosť.

Róbert

Dobry den p. Vladimir,
 
Vaše názory si veľmi vážim, čítam všetky Vaše blogy, ktoré sú z ekonomického hľadiska ozaj veľmi kvalitné a zrozumiteľné. V rámci SR (a možno aj ČR) máte asi najkomplexnejší a najkvalitnejší blog o investovaní a financiách všeobecne.

Milan

Akciové trhy sledujem viac ako 10 rokov. Doposiaľ som sa venoval len vzdelávaniu v tejto oblasti, resp. mal som aj otvorené demo účty brokerov. Aj vďaka stránke PSČ som sa utvrdil v tom, že pre mňa bude najlepšie investovať do ETF. Odvahu a dostatok informácií na reálne investovanie som doposiaľ nemal. Vždy som mal niektoré nevyjasnené otázky ako napr. výber brokera, akcii, fondov, reinvestovanie, hedžing, zdaňovanie atď.

Vyhľadávanie odpovedí bolo časovo náročnejšie a nikdy som to nedotiahol až do fázy reálneho investovania.

Až teraz, vďaka kurzu, som dostal ucelené informácie a myslím si, že som pripravený investovať. Mojim cieľom je poraziť infláciu, pričom dúfam, že to bude v dlhodobom horizonte min. cca 5 % p.a. (vrátane inflácie a dividend).

Určite každému, kto chce investovať, tento kurz odporúčam. Mnoho ľudí investuje cez podielové fondy a ročne prichádza o ďaleko viac peňazí, ako stoji tento kurz. Treba si šetriť a následne investovať, lebo naše budúce dôchodky sa míňajú veľmi rýchlo.

Ľuboš

V investovaní som skôr začiatočník - investujem zatiaľ len 3-4 roky. Chcel by som dosiahnuť takmer úplnú finančnú nezávislosť už pred oficiálnym dôchodkom.

Štyri roky som investoval cez poradcu, do (nakoniec drahých) podielových fondov. Pritom posledné dva roky som už svojpomocne hľadal po webe, v knížkach, na blogoch, informácie o lepších alternatívach k podielovým fondom.

Kurz rozhodne splnil očakávania - zhromaždil a ponúkol na tácke všetky informácie, ktoré som ako laik musel predtým dlhé mesiace dohľadávať z rôznych zdrojov.

Dodal informácie lepšie a presnejšie než Google...:) -- informácie šité na mieru Európskym investorom, ľuďom priamo žijúcim na Slovensku (dostupné burzy, brokeri, zákony, odvody - všetko na jednom mieste). Jasné výklady aj pre laikov, praktické ukážky u reálnych brokerov, excelovská tabuľka ako "tool" pre rebalansovanie atď - proste balík skvelých vecí, ktorý rozhodne stojí za tú cenu kurzu. Výsledok: začínam byť sebaistý v tom, ako riadiť svoje investície pragmaticky, aby som dosiahol svoj finančný cieľ. Plus, imunita voči tzv finančných poradcom (agentom) a ich ponukám.

Odporúčam každému, kto sa nebojí investovať do svojho vlastného vzdelávania a želá si, aby jeho peniaze pracovali pre neho a nie vždy len opačne. Hovorí sa, že kto vie písať, dokáže sa naučiť aj kresliť - aj keď tomu on sám najprv vôbec neverí. Nuž, kto ovláda internet, dokáže sa naučiť aj rozumne investovať - aj keď tomu naprv vôbec neverí...

Arpád

Ak zoberiem množstvo informacii co som ziskal na fóre PSČ, tak sa už považujem za skúseného investora. Investovaním do ETFiek si chcem zabezpečiť pohodlny dôchodok.

Pred kúpou kurzu som už mal založené konto u brokera, ale zaujímalo ma rebalansovanie a možnosť poskladať si globálne portfólio, ktore si viem vďaka kurzu manažovať a rebelansovať a to na pravidelnej báze bez námahy.

Moje očakávania kurz splnil.

Hlavný prínos bol v mojom prípade v sekciách, kde sa rozoberalo rebelansovanie a skladba globálneho portfólia.

Odporúčam každému, kto si chce spravovať svoje portfólio sám, čo je pre každého investora tá najlacnejšia možnosť. Dozvie sa v kurze všetko podstatné a po jeho absolvovaní ostava už len jediné : pravidlene pasívne investovať.

Lukáš

Mám už niečo načítané aj zrealizovaných pár investícii , v minulosti to boli žiaľ podielové fondy aktuálne už len ETF. Investovaním si chcem nasporiť zdroje na ďalekú budúcnosť, možno predčasný dôchodok.

S investovaním som začal po naštudovaní vašej stránky. Predtým to boli bežné podielové fondy a sporiace portfólia fondov.

Ako mierne pokročilému mi niektoré informácie už boli známe ale rád som si ich zopakoval. Aktuálne ak hľadám nejakú odpoveď idem priamo do príslušného videa, predsa len je to praktickejšie ako viacero článkov. To čo kurz deklaroval, určite splnil.

Hlavným prínosom je určite jedno miesto kde nájdem všetky odpovede k investovaniu. Človek neinvestuje každý deň, takže niektoré pravidlá si je treba pripomenúť. Ďalej by som určite spomenul jednoduchý nástroj na udržiavanie a rebalansovanie portfólia a príslušné reálne ukážky.

Odporúčam každému kto s investovaním nezačal alebo je mierne pokročilý a nemá jasný smer. V kurze sú pohromade všetky potrebné informácie a nástroje čo je veľká úspora času.

Peter

Som úplný začiatočník, ktorý sa už druhý rok snaží zorientovať v problematike. Chcem začať s investovaním, ale nechcem spraviť zásadnú chybu ( nemám už na to čas, 54 rokov na krku). A tak sa motám v kruhu, bez progresu. Čo chcem investovaním dosiahnuť? Zhodnotiť zarobené peniaze z podnikania, možno časť z toho použiť k dôchodku, zanechať niečo deťom.

Vlado, mne sa to veľmi páčilo. Na malom priestore si skoncentroval spústu podstatných informácií, ku ktorým sa síce dostaneš aj inde, ale zaberie to veľa času. Objasnil si mi do veľkej miery technickú stránku veci, výber brokera, vlastnú realizáciu obchodov. 

Kurz odporúčam podobným ´blúdičom´ ako som ja, tým čo chcú začať. A nemajú šajnu odkiaľ. Určite mojej dcére.

Milan

Konzultácia splnila moje očakávania ba v niektorých momentoch ich aj prevýšila. Konečne mi niekto pomohol zrozumiteľne utriediť si pojmy. A zároveň načrtol cestu, ktorou by som sa mala vydať ako investor, ktorému záleží na zhodnotení usporených peňazí. Doteraz som nikde nenašla toľko užitočných informácií pohromade, spolu s odpoveďami na moje otázky a ešte k tomu v pohodlí domova.

Marta

Konzultácia mi pomohla a dozvedel som sa aj nové informácie. Odporúčam. Ide o odborné poradenstvo, žiadne šmelinárstvo ani lobbing nejakeého finančného poradcu pre spriaznené banky a poisťovne. Taktiež sa mi páči, že vždy a všade odporúčate investovať dlhodobo do hodnotných vecí, nie špekulovať s krátkymi obchodmi s cieľom zbohatnúť za noc.

Marek

Som zamestnanec, mam 31. Este neinvestujem ale uvazujem nad tym uz asi 2 roky. Chcem zacat invstovat lebo je to podla mojej mienky najefektivnejsi sposob uschovy a zhodnotenia penazi z dlhodobeho hladiska. Moj ciel je mam financnu volnost skor ako statny dochodok.

Nemam ziadneho investicneho poradcu. Este som neinvestoval. Cital som niekolko blogov ktore sa zaoberaju osobnymi financiami na profesionalnejsej urovni.

Hlavny problem zacat som videl v neistote. Nevedel som poriadne ako zacat. Mal som daco (podla mojho nazoru dost ale konzultacia s Vami mi napravila mienku) nacitane ale nevedel som prakticky ako zacat a vsetky vedomosti co som mal boli od ludi co pisu blogy a rady. Nikdy som ziadneho nestretol a nikdy som osobne nestretol nikoho kto by investoval cez ETF dlhodobo. Chybal mi realny zivy dokaz ze investovanie cez ETF je skutocna vec. Potreboval som trochu aj motivacne 'postrcenie' ze je OK takuto vec urobit. Takisto vela som mal nacitane z americkeho prostredia a prakticke rady z tych zdrojov su v nasom kontexte nepouzitelne.

Ze sa to oplati. Hodina bola nevyhnutna na ziskanie obrazu. Nech si pripravi realne predstavy co chce dosiahnut. Nech si nacita co najviac pred konzultaciou a pripravi si otazky na veci ktorym nerozumie.

Jaroslav

Som zamestnaný vo svojej firme /podnikateľ / Už investujem,

Nemám inv poradcu Investujem podielové fondy, termínované vklady

Splnila očakávania . Investujem vo finaxe

Ak máš seriózny záujem investovať tak konzultacia je prinosom....

Zdeno

Employed. Me and my husband have some money which we are currently not needing.

Mutual funds abroad

We gained a different perspective about our current situation. It helped us to start making long-term plans.

I would strongly recommend it, as it helps to think about your situation in a different way.

Mariya

Zivnostnik, 24 rokov, chcem investovat aby mnou nahromadene prostriedky produkovali dalsiu hodnotu, zatial som investoval do bankovych fondov a kryptomien

bankove fondy - problem s vysokymi poplatkami, kryptomeny - problem s vysokou volatalitou, investicia bliziaca sa ku gamblingu

Jednak mi potvrdila to co som uz vedel ale dozvedel som sa aj nove informacie, napriklad ze minimalny poplatok pri nakupe cez brokera sa pocita pre kazdy fond zvlast, lebo ide o viacero nakupov. Moja predosla predstava bola, ze investujem sumu ktoru rozdelim do roznych fondov na jeden nakup.

Odporucil by som mu, ze ide o odborne poradenstvo, ziadne smelinarstvo ani lobbing nejakeho financneho poradcu pre spriaznene banky a poistovne. Taktiez sa mi paci, ze vzdy a vsade odporucate intestovat dlhodobo do hodnotnych veci, nie spekulovat s kratkymi obchodmi s cielom zbohatnut za noc (co by bolo fajn ale svet je taky ze malokomu sa to podari).

Marek

Podnikam, 29 rokov, aby som si zabezpecil dochodok, investujem mozno pol roka

predtym som neinvestoval

Ujasnil som si strategiu ktorej sa budem teraz drzat

Osobna konzultacia stoji zato ci mate male alebo velke pochybnosti. Financie su dolezita tema pre kazdeho, radsej investujte teraz viacej do rad/vzdelania ako neskor prist o nejaku cast penazi.

Ondrej

Som zamestnanec, chystám sa začať s investovaním

Investoval som v podielových fondoch

Chcem začať s investovaním, ale vzhľadom k môjmu veku váham a rozmýšľam aj nad inými alternatívami

Konzultácia bola pre mna určite prínosom, pre základne zorintovanie sa v možnostiach investovania

Oliver

Pracujem v stavebnom biznise 27 rokov ako spoluakcionár firmy. Posledných cca 5 rokov sa venujem investovaniu, celkom intenzívne, niekoľko hodín denne. Nemyslím aktívny trading, ale vzdelávanie a psychická aklimatizácia. Investovanie je famózne v tom, že ihriskom je celá zemeguľa a človek nepotrebuje známosti, sekundárne HR, ani stroje a zariadenia aby vytvoril profit. Iba svoje znalosti, disciplínu a vycibrený charakter.

Mal som riadené portfólio v privátnej banke, ale zrušil som ho. Bolo to nekoncepčné, chaotické a bez ucelenej dlhodobej filozofie. Preto som sa do toho vrhol po vlastnej osi a určite nechcem aby sa mi o kapitál starala nejaká tretia strana (zatiaľ s malou výnimkou).

Hlavným prínosom konzultácie s Vladimírom bol v prvom rade nestranný a nezaujatý pohľad. Investovanie nie je moc kolektívny šport, takže ja vyhľadávam ľudí, ktorých považujem za kompetentných a nestranných a rád si nechávam poradiť. Nikto učený z neba nespadol. Keďže toto bolo prvé sedenie, považujem ho za také zoznamovacie, určite budú nasledovať dalšie. Aj napriek tomu, som začal podnikať kroky na úpravu portfólia v zmysle odporúčaní, takže to malo nepochybne pre mňa zmysel.

Konzultáciu odporúčam, určite áno. Každý investor, a hlavne začínajúci má kopec "biasov" ktoré ovplyvnujú jeho investičné rozhodovanie. Je dobré ich eliminovať.

Martin

Som podnikateľ. Investovať som začal len v januári 2018, potom ako som si predtým riešil rôzne back-log veci za predchádzajúce obdobie.

Investujem samostatne. Kolegovia z US ma do problematiky uvádzali pár rokov predtým, ale až na základe vášho blogu a informácií o dostupnosti brokerage accounts som sa rozhodol začať.

Najviac sa mi pozdáva váš prístup keep it simple. A najväčší prínos asi v tom aby som si dal osobný commitment na konkrétne ciele dlhodobé s pravidelnou investíciou. Najviac sa mi pozdavalo ze to neboli zbytocne pouckove bullshits ale tailor-made approach.

Kto zvažuje takúto konzultáciu, nech si kompletne prejde všetko na vašom blogu a potom nech sa prípadne s vami stretne.

Miro

Mám 24, som internetový podnikateľ o investovanie sa zaujímam iba vo voľnom čase

V začiatkoch som investoval cez klasický podielový fond, po hlbšom zaujímaní sa o investovanie som si otvoril účet u brokera. Na PSČ som narazil tušim cez fórum ako-investovat.sk

Najviac mi konzultácia pomohla v tom, že som si ujasnila dilemy, ktoré som mal ohľadom portfólia . Ano určite prispôsobím odporúčanú stratégiu, znie rozumne a stotožňujem sa s ňou. Možno by som natiahol konzultáciu aspoň na 60 min .

Konzultáciu by som asi neodporučil niekomu, kto má veľké oči a chce ovládnuť burzu ale odporučil by som to určite ľuďom, ktorý si chcú šetriť na dôchodok alebo zhodnocovať peniaze postupne časom.

Peter

Som momentálne zamestnanec (je možné že sa to do roka dvoch zmení), mám 43 rokov a investovaniu som sa doteraz venoval iba okrajovo mam zainvestovane do klasických podidelových fondov. O tom sme sa bavili na osobnej konzultacii a idem to vybrať odtiaľ.

Mal som doteraz niekoľko "fin. poradcov" ale klasicky riešili vačšinou všetko cez poistky. Sám som investoval do podielových a v minulosti aj do korunového a a zmiešaného fondu tie dačo zarobii ale jeden dlhodobo nie, tiež sme sa o tom bavili na osobnej konzultacii.

Hlavný prínos bol možno stretnutie s Vami ako s človekom ktorý sa venuje investovaniu a píše super príspevky na blogu na internete, ktoré som si predtým čítal a na stretnutí sa viac menej potvrdilo to čo som v princípe mal prečítané od Vás na blogoch. možno bola aj moja chyba, že som nebol možno až tak pripravený na stretnutie s otázkami, lebo som v tom týždni nejak nestíhal niektoré veci, kde aj na stretnutie s Vami som prišiel trošku neskoro, priamo z terénu čo sa ospravedlňujem. trošku som bol prekvapený z toho, že by sa mal človek zamerať skôr na seba a nie na deti, čo v istej miere sta mal pravdu, ale na druhej strane moji rodičia nám odkladali peniaze priebežne po troche a už keď sme mali viac ako tušim 15 rokov tak sme si svoje peniaze nasporene vďakak rodičom spoluviedli, respektíve som vedel koľko mám peňazí na sporení ako sa to zvyšuje....a že keď budem starší tak mám už nejaký základ..... (výsledok je to že som získal vzťah k peniazom neutrácal som na blbosti ale som sa snažil si stále šetriť a vedel som že nejaký základ už mám lebo som túžil mať vlastný dom a rodinu, čo dnes mám a nemám žiadne dlhy a úvery).

Určite by som mu odporučil stretnutie s Vami ale aby si hlavne dobre premyslel čo chce riešiť aby to bola konkrétnejšia vec a nie niečo obšírne lebo za 45 min sa toho nedá až tak veľa poriešiť si myslím a aby si prečítal vaše blogy aby mal predstavu čomu sa aj Vy venujete.... ja osobne som poslal linky na Váše blogy svojmu bratovi aby si prečítal veci, ktoré píšete. čo sa týka 120 euro na 45 minút je pekný peniaz z hľadiska klienta, ale som si povedal, že som už zaplatil veľa poplatkov a blbostí a 120 euro ma nezachráni a je tu predpoklad, že aj keď sa nič nové nedozviem, tak nevadí. na druhej strane z Vážho pohľadu vedomosti ktoré máte neprišli sami od seba ale ste musel vynaložiť veľa energie aby ste vedomosti ktoré máte dosiahol.... takže v tomto smere je to OK. 

Marek

Som zamestnanec/kontraktor, mám 33r . Chcem nejako odkladat zvysne peniaze. Momentalne neinvestujem aktivne, ale planujem. Odkladam len peniaze na dochodok do podielovych fondov.

Aktuálne mam financneho poradcu. Pouzivam podielove fondy. Hlavny problem po konzultacii s vami vidim vo vysokej cene mojich podielovych fondov.

Konzultácia splnila ocakavania, ale aj otvorila dalsie otazniky :-). Najviac som potreboval potvrdit/vyvratit si moje vedomosti. Predsalen tych zdrojov je viacej a nie vzdy ich chapem korektne. Vo svojej strategii pojdem do vacsej diverzifikacie sporenia a zrejme aj zmenim strategiu odkladania penazi na dochodok.

Osobne mam rad sa porozpravat s odbornikom v nejakej oblasti, pretoze je to zvacsa rychlejsie ako si hladat cestu sam v spleti vsetkych roznych zdrojov a protirecivych nazorov. Samozrejme je tu vzdy riziko biasu odbornika a aj jeho motivacie, ktora zvlast vo financnej oblasti nemusi byt celkom zistna. Mna osobne presvedcilo to ze je to len konzultacia a nic nepredavate. To co ste vraveli/resp. pisete na blogu mi davalo zmysel. Samozrejme o vysledkoch sa mozeme bavit az na konci a spatne po vela rokoch. Ale je dobre vediet aspon co robim, preco to robim a preco a na zaklade akych informacii som sa rozhodol.

Tomáš

Oceňujem Vašu prácu. Začal som investovať asi pred piatimi rokmi bez akýchkoľvek skúsenosti.Postupne, cestou pokusu a omylu som sa celkom posunul, avšak za cenu veľmi vysokého školného. Ak by som pri svojich začiatkoch poznal Vašu stránku, mohol som sa mnohým stratám vyhnúť. S vašou filozofiou investovania sa stotožňujem, oceňujem jej jednoduchosť a racio. Ďakujem za Vašu prácu.

Peter

Som zamestnanec.Mam 50 zial bohu?.Zacal som investovat v LYNX vdaka Vladimirovi z PSC.

Predtym néz som sa narazil na Vas PSC som skusal investovat cez PlanB.Ale samozrejme som na tom prerobil.Teraz skusaju moje Peniaze dostat naspat cez sud,comu vobec neverim.Potom som mal peniaze len tak v banke lebo som ich nechcel dat na 0,5percentovy urok.

Pomohli ste mi v tom ze uz viem do coho investovat.ETF my vyhovuje lebo nemusim stale byt pred pocitacom.Ako som Vám povedal rozmyslam nad dlhodobou investiciou.Ci ste my pomohli,budem vediet za 20-30 rokov??‍♀️.Ale v kazdom pade skusim Vasu Radu a budem investovat do IWDA.Ked to vyjde mate u mna flasu schladeneho JACK Black.

Ja som si objednal konzultaciu prave preto lebo som sí nebol isty do coho mam investovat.Vladimir my vysvetlil veci ktore by ma nenapadli a skusil my fakt vysvetlit aj rizika tohto investovania bez skraslovania.Kvoli Jeho E-mailom som sa rozhodol investovat,vypytal som jeho nazor na moje moznosti na moje investovanie a sí myslim ze odbornejsieho a nezaujatejsieho cloveka by som nenasiel nikde inde.

Gyula

Som podnikatel, mala PR agentura, 33 rokov

Investovať som sa predtým pokusal som sa cez eToro, neuspesne 🙂

Verim, ze vdaka vam raz investovat zacnem, ostava zburat bariery (v mojej hlave) a najst spravne casovanie/sposob.

Urcite by som konzultáciu odporucil, jediny problem bol v internetovom pripojeni (mozno mojom) a nekvalite spojenia, s ohladom na celkom vazne preberane temy to bol trochu handicap 🙂 Kazdopadne vdaka!

Daniel

Som zamestnanec. Rozmýšľam o investovaní.

Pred časom som mal podielové fondy. Po čase ked som videl vývoj, všetko som zrušil. Samozrejme nahovoril má finančný poradca. Nechal som sa nahovoriť. Dnes už by som to nespravil.

Uistil som sa v jednochom postupe, pre investovanie o ktorom sa na blogu píše.

Kto skúšal podielové fondy, alebo podobne produkty, nech sa pozrie aké poplatky platil. Informácie majú v dnešnej dobe hodnotu. V banke, poisťovni , u finančných poradcov (predajcov produktov) a v ostatných Fín. Inštitúciách na Vas zarobia a ani Vám nedajú ziadny iný názor. Predávajú svoj produkt z ktorého majú iste svoje poplatky. Pri konzultacii s PSČ nepredáva žiadny produkt. Lepšia zaplatená nezávislá konzultacia ako na prvý pohľad zdarma finančný poradca ktory tlači do produktov z ktorých má svoj podiel - takze si ho vlastne skryto zaplatíte.

Jozef

Som zamestnanec, mám 58 rokov, myšlienkou investovania sa zaoberám posledných asi 5 rokov, keď si prestávam rozumieť s mojou bankou a jej výsledkami v spravovaní mojich fondov. V mojom okolí nenachádzam odbornú pomoc a tak som sa rozhodla pre online poradenstvo.

Investovala som zatiaľ iba do podielových fondov prostredníctvom banky a ešte do niekoľkých obrazov výtvarníkov, ktorí sa o dve desaťročia (podľa mojej mienky) stanú slávnymi. Xixi (To by ma tiež zaujímalo, Vladimír, čo si myslíte o investovaní do umenia? Dakedy nabudúce...)

Konzultácia splnila moje očakávania ba v niektorých momentoch ich aj prevýšila. Konečne mi niekto pomohol zrozumiteľne utriediť si pojmy. A zároveň načrtol cestu, ktorou by som sa mala vydať ako investor, ktorému záleží na zhodnotení usporených peňazí. Rozumej: nie v banke Samozrejme, chce to aj trocha úsilia a dovzdelávania sa z mojej strany....

Nech sa neobáva a ide do toho. Pre mňa bol hodinový videorozhovor optimálny časovo i obsahovo. Doteraz som nikde nenašla toľko užitočných informácií pohromade, spolu s odpoveďami na moje otázky a ešte k tomu v pohodlí domova.

Marta

Som zamestnanec, 39 rokov, rád by som si investovaním vybudoval zdroj pasívneho príjmu. Investovanie som začal pred 2 rokmi.

Investovanie som začal podielovými fondami, ktoré mi ponúkol "investičný poradca". Keď som ale po čase vyjadril nespokojnosť, že poplatky mi dosť žerú tie zisky, tak mi len povedali, že to je cena za "bezpečie", v ktorom moje investované peniaze sú. V tomto som videl hlavný problém a odvtedy investujem samostatne.

Bolo to viac než čo som očakával; páčilo sa mi, že ste sa fakt vžili do mojej situácie a konštruktívne ste pristúpili k cieľom, ktoré som si ja sám zadal. Potvrdili ste mi, že výber fondu, aj výber online brokera som spravil obozretne a pomohli ste mi vidieť svoj finančný plán v reálnom svetle - napr. že náklady ľudí nezvyknú časom moc klesať, alebo že pôvodný plán potrebujem trocha upraviť, aby som maximalizoval svoju šancu uspieť. Na základe konzultácie napríklad idem pridať dlhopisy do svojho portfólia.

Kto konzultáciu zvažuje, poviem toľko -  radšej venovať honorár 120€ niekomu teraz, než byť off-the-track s investovaním dlhé desaťročia a potom znášať dôsledky až vtedy, keď už je neskoro hocičo korigovať. Navyše tie peniaze idú človeku, ktorý mi nechce predať žiadny produkt, ale naopak, ktorý ma už svojím blogom *zadarmo* naučil veľa vecí o investovaní tak či tak.

Attila

Podnikám, vek 31. Chcem zabezpečiť vzdelanie pre deti a kľud na dôchodku pre seba a manželku. Doteraz som investoval cez rôzne fondy, ktoré boli pridrahé.

Pomohli ste mi rozhúpať sa k zrušeniu FT a evolution, ktore su predražené a za to som vďačný.

Kto váha nad konzultáciou - za 120€ môže získať názor od špecialistu a nie od pani v banke, ktorá pozná len jej jeden produkt. A väčšinou ani ten poriadne. A hlavne toto je investícia do seba, nie kabelky:).

Dominik

áno, materiál splnil očakávania.

Nečakal som to, emaly sú určite na vyššej úrovni ako je štandard v podobných subscriboch. Mohli by byť aj častejšie.

Registrujte sa, za skúšku nič nedáte.

Adam

Ano, je to praktické čítanie pre tých, čo chcu vediet o sporeni a investovani viac

Laco

Materiál splnil moje očakávania. Je to velmi uzitocne, dobre napisane.

urcite by som doporucil, aj preposielam dalej ak pride cokolvek zaujimave. drzim palce, pokracujte

Marcel

Vsetky Vase spravy, clanky a informacie su pre mna velmi zaujimave, poucne a su velkym prinosom, najmä tie ohladom pasivneho investovania do ETF a pohyboch na akciovych trhoch, sucasnom stave, kedy sa uz vseobecne dlhsie hovori o tom ze kazdu chvilu bude kriza a pod. a clovek uvazuje ci dalej investovat alebo dat prestavku a pockat ..... takze celkovo clanky urcite velky prinos

Dozvedel som sa nieco nove, utvrdil a upevnil som si veci ktore som vedel resp. som si utriedil niektore veci "v hlave", nebolo toho ani prilis vela ani prilis casto, dakujem 🙂

Kto si nie istý, co sa registrovat - co ak mu unikne prilezitost, ktora sa mu naskytuje a ponuka a ktora moze pozitivne ovplyvnit jeho buducu financnu situaciu a zivot ... ze treba skusit, dat tomu cas a prilezitost urobit racionalne rozhodnutie na zaklade informacii - a ak nebude spokojny vzdy moze registraciu zrusit, ale nebude banovat, ze to ani neskusil...

Silvo

Dokument bol strucny a vystizny , riadim sa nim pri investovani

dozvedel som sa nove veci, chodia tak akurat

Filip

Áno , veľmi mi to pomohlo orientovať sa v problematike investovania.

Séria je vynikajúca, obsah článkov nie je zbytočne rozsiahly, ale myslím si že obsahuje množstvo užitočných informácii. Frekvencia článkov je podľa môjho názoru v poriadku.

Už som s snažil zopár známym odporučiť Vaše stránky, ale vo väčšine prípadov sa nestretnem s pochopením. Investovaniu zatiaľ ľudia moc nedôverujú.

Rastislav

Ano, je to super

Doporucil by som.

Marian

Ano, materiál očakávania splnil.

Pomohlo mi to pri investovaní, pár vecí som pochopil. Navyše- v rodine som začal vyzerať ako chlapík, ktorý tomu rozumie 🙂 🙂

Neváhaj a stlač!

roman

áno, splnilo to očakávania.

V e-mailoch by som možno čakal nejakú odbornejšiu nadstavbu toho, čo sa človek nedočíta na blogu. Maily chodia akurát, ani veľa, ani málo.

Kto nad tým rozmýšla, nech sa určite zaregistruje.

Martin Hrubala

Pomáha mi to rozširovať si obzory

Nečakal som, že to bude také dobré, skôr čakám na účet za informácie :-). Tie nie sú zadarmo.

Kto rozmýšla nad registráciou, nech neváha, nemá čo stratiť, v najhoršom prípade sa niečo dozvie.

Juraj

Ďakujem za skvelé tipy na vašej stránke, su popísané jasne a k veci.

Majo

Áno, ten dokument mi pomohol s výberom konkrétnych investícií.

Vaše emaily mi pomohli lepšie sa orientovať v záplave informácií, ktoré mám z médií.

Podľa mojich skúseností každý amatérsky investor potrebuje kvalitného investičného poradcu. S registráciou dostane prístup ku kvalitným informáciám, ktoré inde je problém získať, internet je zdrojom mnohých informácií často zavádzajúcich.

Gabriel

Ten dokument mi otvoril oči v niektorých veciach

Nestíham vždy čítať, ale je to veľmi potrebné, musím sa viac ukázniť a venovať článkom viac času - sú dobré a hlavne edukatívne.

Určite sa registrujte 🙂

Iveta

získal som trochu prehľad o investovaní

Splnilo to moje očakávania, ale ešte som neinvestoval. Frekvencia emailov je tak akurát.

pokiaľ chceš získať informácie, kde a ako investovať tak sa registruj

Dušan

Newsletter je pre mňa dosť poučný. Aj keď sa získanými informáciami riadim len čiastočne. Odporúčam zaregistrovať sa.

Boris

Sledujem finančný trh a novinky z finančného trhu, daný pdf dokument splnil moje očakávania, lebo som sa utvrdil v tom, že je zbytočné, ak majú klienti veľa fondov. Veľa klientov si myslí, že čím viac fondov tým lepšia diverzifikácia 🙂

Vždy sa dozviem niečo nové. Ďakujem.

Určite by som odporučil zaregistrovať sa, odborné nezaujaté info.

Jozef

Ale ano, newsletter mi pomohol, konktretne odporucanie indexovych fondov bol asi najvacsi prinos.

Teraz je hlavne sa do toho pustit.

Uz som aj odporucil znamym registrovať sa, ludia su vsak jednak opatrni a tiez aj pohodlni. Velky problem je aj fakt, ze sa k peniazom v pripade krachu brokera clovek nemusi dostat. Napr. FIO broker ma ochranu len 20000 EUR. Z dlhodobeho hladiska je to velke riziko.

palo

Dokument splnil moje očakávania

Materiály ktoré dostávam mi velmi pomáhajú zorientovať sa v problematike a zároveň získavam aktuálne informácie zo sveta financií aby som bol stále v obraze.Periodicita mi taktiež vyhovuje a neprekážala by mi ani mierne častejšia.Niektoré články sa ale opakujú príliš často v relativne krátkom časovom období.

Rozhodme odporúčam kvôli zlepšeniu finančnej gramotnosti ale aj luďom ktorý sú v tejto problematike pokročilejší.

Pavol

Emaily aj pdf-ka mi pomohli. Bolo to lepsie ako som cakal. Pomohol mi vybere inv. sporenia. rozhodol som sa pre finax zavazil necakalten fakt ze i vy s nimi spolupracujete.

necakal som to ze to bude take zaujimve. napr. o tej sachovnici a o zlozenom uroku. frekvencia posielania je tak akurat.

doporucil by som .

Marian

Bola to vyborna pomocka pre mna ako potencialneho zacinajuceho investora do ETF.

Je velmi naucna a idealna pre mna. Rozmyslam o investovani, aby som mal lepsiu buducnost. Uvazujem o investovani cez ETF, dlhopisy.

Urcite odporucam 😉

Jaroslav

Ano, materiál splnil moje ocakavania a podla neho som zacal investovat do 2 akciovych indexov CSPX a CSX5

Je tam vela potrebnych info o financnych trhoch

Urcite by som povedal blizkej osobe ale nikto sa nezmienil ze by chcel zacat investovat

Tomas

Áno, ten dokument bol veľmi užitočný a ukázal mi pre mňa nové možnosti ako pre úplného začiatočníka v investovaní

Séria emailov je zaujímavá a celkom dosť sa z toho dá dozvedieť

Pokiaľ máte skutočný záujem a chce začať investovať alebo si aspoň zlepšiť gramotnosť vo financiách tak to skúste.

Števo

áno, materiál splnil moje očakávania

Emaily sú super.

Človek sa dozvie super veci

eva

Dokument splnil moje očakávania. Našiel som v ňom veľa praktických informácií a pomohol mi k lepsiemu pochopeniu ETF. Práve cez vašu stránku som sa dostal k ETF a zistil, v čom sú výhodné.

Emaily sa mi páčia. Príde mi mail s najnovšími udalosťami zo sveta financií. Veľakrát potom pátram aj na ďalších stránkach a rozširujem si vedomosti.

Rozhodnúť sa kam investovať peniaze je dôležité. Človek nemôže siahnuť po prvom čo mu ponúknu. Táto stránka dáva možnosť porovnať investície do ETF s inými produktami. Keď si človek pozorne prečíta Vaše články, tak získa veľký prehľad o investovaní jeho peňazí. A táto stránka to robí veľmi dobre.

Marek

Ánp, dokument splnil moje očakávania.

Myslžm si, ze tieto informácie sú veľmi užitočné a som veľmi rád, že mi ich posielate, minimálne sa nad nimi zamyslím. Páči sa mi, že pracujete s dátami, faktami a všetky informácie, ktoré púštate do éteru, viete podložiť a dokázať. Na Vaše emaily sa vždy teším.

Povedal by som, že ak sa chce niekto reálne venovať svojej budúcnosti, možnosti investovať, tak nech sa zaregistruje, pretože nič podobné som doteraz nevidel a osobne v tom vidím pridanú hodnotu. Stratiť ozaj nie je čo, získať áno.

Roman

Materiál mi pomohol, uvítal by som aj viac do hĺbky.

Intenzita môže byť aj hustejšia.

Kto sa chce zaregistrovať, nič neriskuje, blog je písaný s nadhľadom a profesionalizmom.

Noro

Materiál mi pomohol, ukázal mi nové možnosti zhodnotenia peňazí, ktoré boli pre mňa dosť nejasné. Niektoré témy mi priblížil. Našla som ho keď som hľadala nejaké možnosti zhodnotenia peňazí, ktoré mi budú vyplatené v budúcom roku (stavebné sporenie) a reálne uvažujem, že potom si aj nejaké akcie zadovážim, ale nie som si istá, pretože je to pre mňa stále dosť neznámi terén. Nemám s tým absolútne žiadne reálne skúsenosti (maximálne termínovaný vklad, kde sú výnosy občas až smiešne nízke ) a tým pádom strach z neznámeho - resp. strach, že urobím niečo zle, a prídem o peniaze.

Pravdu povediac, maily od Vás čítam, aj keď nie vždy mám možnosť dôkladne sa nimi zaoberať a nie všetkému rozumiem. Na škole sa síce nejaká ekonómia a ekonomika vyskytla, ale neboli to moje top predmety. Som na materskej dovolenke a nejaké pravidelné investovanie momentálne nie je z čoho vykonávať.

Registráciu by som mu každému, kto sa zaujíma o invetsovanie, odporučila.