Aký bol rok 2018 na blogu PSČ?

Dnes ešte budem pokračovať v „rekapitulačnej“ téme z minulého týždňa a pozriem sa na to, ako vyzeral minulý rok na blogu PSČ.

Takže aký bol rok 2018?

Blogu sa aj minulý rok darilo veľmi dobre. Rástla návštevnosť aj čítanosť, z čoho som bol veľmi príjemne prekvapený. Minulý rok som v článku „Aký bol rok 2017 na blogu“ relatívne nesmelo napísal:

„Určite by ma potešilo napríklad zdvojnásobenie počtu čitateľov.“

A tento rok sa udialo toto:

  • priemerný mesačný počet návštev dosiahol takmer 12.000 (5.500 v roku 2017) a ich celkový počet v roku 2018 bol viac ako 140.000
  • priemerný mesačný počet užívateľov vzrástol z viac ako 2.000 na 4.500 a ich celkový počet v roku 2018 prekročil 54.000
  • celkový počet prečítaných článkov vzrástol zo 180.000 v roku 2017 na viac ako 291.000 v roku 2018
  • priemerná doba návštevy klesla zo 4,5  na 3 minúty
  • počet zaregistrovaných čitateľov prekročil 2.400

Nesmierne ma teší, že čoraz viac ľudí sa zaujíma o svoje peniaze, finančnú budúcnosť a hľadajú spôsoby, ako investovať rozumne, jednoducho a lacno. A hlavne, že môžem byť pri tom a aspoň trochu im na tejto ceste pomôcť. Každopádne – vždy, keď vidím tieto čísla, nemôžem uveriť vlastným očiam.

Samozrejme, PSČ ani zďaleka nie je najväčší blog na Slovensku. No pre mňa osobne je takýto (z môjho pohľadu) veľký čitateľský záujem absolútne nečakaným, hoci veľmi, veľmi príjemným prekvapením.

S rastom čítanosti však stúpa aj zodpovednosť (a nervozita) ktorú cítim pri každom novom zverejnenom článku. Jednoducho ste pre mňa dôležití, a váš čas, ktorý strávite čítaním tohto blogu, je veľmi vzácny. Záleží mi preto, aby všetko, čo zverejním, malo hlavu a pätu. A to vyžaduje čas.

Nebudem preto za každú cenu zverejňovať články každý týždeň, ale až vtedy, keď budú hotové. Kvalita musí zvíťaziť nad kvantitou!

A keď už hovoríme o článkoch, takto vyzerá TOP 5 najčítanejších článkov za minulý rok:

 

Celý rok 2017 som sľuboval, že pre vás začnem robiť webináre. No nedostal som sa k tomu. Som preto veľmi rád, že v roku 2018 som sľub konečne splnil a prvých niekoľko webinárov sa zrealizovalo. Získali od vás veľmi pozitívny feedback, preto v nich určite budem pokračovať aj tento rok.

V rekapitulačnom článku roku 2017 sa objavili aj tieto dôležité vety:

„Ďaľšia vec, ktorej sa budem venovať prioritne, je dostať PSČ na cestu  ‚trvalo udržateľného rastu‘. Prevádzka blogu totiž stojí relatívne dosť veľa, a čím je blog väčší, tým sú väčšie aj náklady. Nehovoriac o svojom čase, ktorý tomu venujem. Nechcem tu lepiť reklamy, takže budem musieť nájsť nejaký iný, rozumnejší spôsob, ako ešte viac zvýšiť pridanú hodnotu blogu pre vás, jeho čitateľov.“

Veľmi sa teším, že aj v tejto oblasti sa „veci“ pohli správnym smerom a v druhej polovici roka som začal ponúkať svoju prvú službu – investičné konzultácie.

Takisto som začal spoluprácu so spoločnosťou Finax, ktorá do investovania na Slovensku priniesla radikálne nový prístup a stal som sa aj ich viazaným investičným agentom.

Záujem o služby Finaxu, či už medzi mojimi čitateľmi, no aj celkovo medzi slovenskou investičnou verejnosťou, je jednou z najlepších správ minulého roka.

Konzultácie aj spolupráca s Finaxom bude určite pokračovať aj naďalej. No okrem toho by som chcel nájsť spôsoby, ako byť viac nápomocný ľuďom, ktorí chcú investovať samostatne. Takže v tejto oblasti sa určite tento rok objavia nejaké novinky

O tom, ako rok 2018 dopadol z hľadiska investovania, som písal minulý týždeň. Akcie prvýkrát po dlhej dobe zaznamenali stratu, čo nepochybne prekvapilo mnohých investorov (ja som to tiež neočakával). V prieskume, ktorý som zverejnil 12.1.2017, len 3% účastníkov povedalo, že pád akcií príde NEPOCHYBNE v roku 2018.

Mnohí svoj názor odvtedy nepochybne zmenili.

Mám dnes preto pre vás pripravené 3 krátke otázky. Veľmi by ma potešilo, keby ste na ne mohli odpovedať:

  1. otázka:
    [socialpoll id=“2534506″]

 

2. otázka:

[socialpoll id=“2534507″]

 

3. otázka:

[socialpoll id=“2534508″]

 

A na záver už len jedna vec – úprimne vám všetkým ďakujem za váš záujem, čítanie, podporu, za všetky vaše komentáre pod článkami a emaily, ktoré mi posielate. Veľmi veľa to pre mňa znamená a bez vás by toto celé nemalo žiadny zmysel.

Ste skvelí a ja sa teším, že vás mám :-).

Aký bol váš rok 2018? Čo sa vám páči na blogu PSČ? Čo vám chýba? Máte nejaké tipy, pripomienky? Ozvite sa v komentároch.

 

Photo: Flickr

 

 

 

 

 

 

PSČ, vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.

Reg. OR OS BAIII, Vložka č. 129645/B

IČO: 51791471

RegFAP v NBS: 239450 (viazaný investičný agent)

Obsah

Sociálne siete

© 2024 PSČ – vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.. Všetky práva vyhradené.

By Hanuliak.

This is a staging environment