fbpx
10

Ako a prečo som sa stal finančným agentom

Tento blog som začal písať pred 3 rokmi.

Mojim cieľom bolo ukázať čo najväčšiemu počtu ľudí, ako riadiť svoje financie lepšie. Tak, aby z nich mali lepší úžitok teraz, aj v budúcnosti. Ako nerobiť zbytočné finančné chyby. Ako investovať, aby získali výnosy adekvátne podstupovanému riziku, dosiahli svoje finančné ciele, neplatili neprimerane vysoké poplatky a získali väčšiu kontrolu nielen nad financiami, ale aj svojou celkovou situáciou.

Vyzerá to tak, že aspoň čiastočne sa mi to podarilo.

Počet čitateľov blogu utešene rastie. A dostávam emaily, v ktorých mi ľudia píšu, že vďaka čítaniu PSČ sa začali svojim peniazom venovať viacej, otvorili si majetkové účty, začali investovať.

Čítať takéto správy je skvelý pocit. Vďaka nim som presvedčený, že to, čo robím, má zmysel.

No oveľa viac mailov je takých, kde čitatelia žiadajú o pomoc. Nie sú si istí, ako začať, kde si otvoriť účet, ako investovať. Ak aj začali, nevedia, či sú na dobrej ceste.

Potrebujú pomoc. Potrebujú poradiť.

V rámci možností sa snažím na otázky tohto typu odpovedať čo najlepšie a najrýchlejšie. Je tu však jeden problém – takéto poskytovanie rád je zákonom regulovaná činnosť. Inými slovami, kto to chce robiť legálne, musí mať povolenie NBS.

Takže som stál pred veľkou dilemou – buď budem poskytovať len všeobecné rady a “šíriť osvetu”, bez reálnej kontroly, ako nakoniec konkrétne investície konkrétnych ľudí dopadnú, alebo, okrem písania blogu začnem poskytovať aj samotné investičné poradenstvo.

Po dlhom premýšľaní som sa predsalen rozhodol stať sa štandardným finančným agentom, aby som mohol tým, ktorí to potrebujú, naozaj poradiť a poskytnúť pomoc.

No to prinieslo ďaľší problém – keďže som “one man show”, mám len 2 ruky a deň má iba 24 hodín, aj keby som sa roztrhal, individuálne poradenstvo viem poskytnúť len veľmi obmedzenému počtu ľudí.

A vtedy zasiahla náhoda. Na základe čítania môjho blogu ma oslovil Ďuro Hrbatý, zakladateľ spoločnosti Finax, o.c.p., a.s., s ponukou spolupráce. Rýchlo vysvitlo, že v pohľade na to, čo je rozumné investovanie a čo investori potrebujú sa absolútne zhodujeme.

A keď som videl, aký je jeho plán, bolo mi jasné, že pri tom nesmiem chýbať. 🙂

Finax totiž pre investorov prináša skvelé riešenie, ktoré som dlho hľadal, a stojí za ním tým šikovných a skúsených ľudí s veľmi jasnou víziou toho, čo chcú dosiahnuť.

Rýchlo sme sa preto na spolupráci dohodli.

A Finax a jeho riešenia sa na stránkach tohto blogu ešte niekoľkorát objavia. Takže, ako sa hovorí, “stay tuned”.

Okrem toho chcem však ponúknuť čitateľom aj svoje vlastné služby. Na začiatok to sú telefonické konzultácie, no  pribudnú aj ďaľšie.

Viac o mojich službách  si môžete prečítať na tejto linke:

 PSČ – poradenstvo

Čo myslíte – má platené investičné poradenstvo na Slovensku budúcnosť?

Photo: Flickr

Comments are closed