Aj z vás môže byť milionár. Naozaj.

Kto by nechcel byť milionár?!? Toto je, samozrejme, téma, ktorá zaujíma veľa ľudí. Stačí ju zadať do „gúglu“ a hneď sa na vás vyroja dobráci s radami, ako obchodovať na Forexe, príp. ako si zaobstarať “milionársku myseľ”. No jasné.

Čo hovoria ľudia so skúsenosťami

Keď sa Richarda Bransona, majiteľa (okrem iného) Virgin Atlantic pýtali na jeho recept, ako sa stať milionárom, odpovedal :

“Najlepšie je začať ako miliardár, a založiť leteckú spoločnosť.”

Určite by s ním súhlasili aj bývalí majitelia firmy Sky Europe, Danube Wings, alebo aktuálni majitelia ČSA.

To bol humor na úvod.

Ako sa aj z vás môže stať skutočný milionár

Ak ste už na tomto blogu čo-to prečítali, určite vás neprekvapím, ak poviem, že existuje jednoduchý, rokmi overený a spoľahlivý spôsob, ako na to – nemíňať všetko, čo zarobím, a usporené peniaze pravidelne investovať do akcií. Ak pre výpočet použijem historické výnosy (9.5% ročne, akcie obchodované na amerických trhoch), vyzerá to takto :

Ako sa stat milionarom

Dobre si všimnite – ak začnete investovať „obyčajných“ 100 EUR mesačne v 20 rokoch, do dôchodku pôjdete ako milionár, bez toho, aby ste sa museli nejako zásadne snažiť. Alebo nebodaj kradnúť.

A navyše k tomu budete mať štátny dôchodok a dôchodok z druhého piliera. Nie je to bomba? Je!

Naozaj treba byť milionár?

Netreba.

Vybudovať majetok v hodnote 1 milión EUR je veľká vec, a každý, komu sa to legálnym spôsobom podarí, si zaslúži obdiv. Nie je to jednoduché. No treba na to mať naozaj relatívne slušný príjem, a každému sa dosiahnuť takýto cieľ jednoducho nepodarí. Dobrá správa ale je, že to ani nie je nutné. Na slušný a finančne zabezpečený život na Slovensku stačí ďaleko, ďaleko menej.

Ak zvážite, aký je tento prístup k peniazom a investíciam jednoduchý a nenáročný na znalosti a skúsenosti (potrebujete len disciplínu a pár základných informácií), je až s podivom, prečo okolo nás nepobieha množstvo budúcich, alebo už aj existujúcich milionárov.

Zrejme sa o tom málo píše v bulvárnych časopisoch. Na druhú stranu, aj keby o tom písali, v skutočnosti sa asi nájde ďaleko viac mudrlantov, ktorí budú nachádzať dôvody, prečo sa to nedá, ako ľudí, ktorí podumajú nad tým, ako to zrealizovať.

Nenechajte sa odradiť. Držím vám palce.

Photo: Flickr

PSČ, vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.

Reg. OR OS BAIII, Vložka č. 129645/B

IČO: 51791471

RegFAP v NBS: 239450 (viazaný investičný agent)

Obsah

Sociálne siete

© 2024 PSČ – vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.. Všetky práva vyhradené.

By Hanuliak.

This is a staging environment