fbpx

Konečne... je tu spôsob ako investovať pohodlne, rozumne, jednoducho a lacno

Prečo sa stať mojim klientom vo Finaxe

Chcete investovať jednoducho, rozumne a lacno, pomocou ETF, no nemáte na to čas? Zdá sa vám téma investovania príliš komplikovaná, aby ste sa do toho pustili sami? Alebo jednoducho chcete, aby sa o vaše investície postaral, dobre a zodpovedne, niekto iný za vás? 

Vo Finaxe vám postavíme portfólio na mieru vašej situácii a cieľom, a budeme sa oň dlhodobo starať.

Vďaka tomu dosiahnete svoje investičné ciele efektívnejšie - rýchlejšie, s nižšími nákladmi a/alebo pri nižšom podstupovanom riziku.

Inteligentné investovanie vo Finaxe

Investovanie pomocou ETF

Na stavbu portfólií Finax používa kvalitné, lacné a likvidné ETF renomovaných správcov.

Vysoký užívateľský komfort

Otvorenie účtu a nastavenie investičnej stratégie je veľmi jednoduché a celé prebieha online.

Riadenie rizika

Zloženie portfólia zodpovedá cieľu, ktorý chcete dosiahnuť, časovému horizontu a vašej ochote/schopnosti znášať riziko.

Vyššie výnosy

Portfóliá Finaxu dosahujú v porovnaní s konkurenciou až o 4 percentuálne body vyššie ročné výnosy ako konkurencia pri rovnakom riziku. 


Ako vám vie pomôcť roboporadca

Väčšina ľudí bohužiaľ neinvestuje. No aj tí, čo investujú, zďaleka nedosahujú také výnosy, aké by mali, alebo mohli. A "vďaka" tomu investovaním nedosiahnu to, čo chcú alebo potrebujú.


Dôvodov je, z mojich skúseností, niekoľko:

 • žiadne, alebo nedostatočné plánovanie a príprava
 • zlá alokácia prostriedkov do portfólia (príliš konzervatívne, alebo naopak, agresívne investície)
 • vysoké poplatky
 • nedostatočná disciplína a robenie nevynútených chýb
 • žiadne, alebo nedostatočné plánovanie a príprava
 • zlá alokácia prostriedkov do portfólia (príliš konzervatívne, alebo naopak, agresívne investície)
 • vysoké poplatky
 • nedostatočná discilína a robenie nevynútených chýb
 • Roboporadca vám pomôže nastaviť ciele, k nim pripraví investičný plán, navrhne adekvátne portfólio pre každý cieľ, toto portfólio vytvorí a bude udržiavať. Vďaka tomu získate z dlhodobého hľadiska výnosy blízke trhovým.


  Takto nastavený investičný proces zároveň maximalizuje pravdepodobnosť dosiahnutia vašich cieľov v požadovanom časovom horizonte.  Otvorte si váš účet vo Finaxe už dnes!

  Otvorenie účtu prebieha celé on-line a zaberie vám len niekoľko minút.

  Investujte pohodlne, jednoducho, rozumne a lacno

  Čo hovoria moji klienti:

  Spĺňa všetky moje požiadavky, nemusím sa o to takmer vôbec starať


  Jozef

  Cez Finax investujem takmer rok a pol. Mám otvorený účet pre seba - sporenie na dôchodok a potom mám účty, kde sporím pre deti. Vo všetkých prípadoch je to sporenie na dlhšie obdobie, preto som len na začiatku.

  Dovtedy som ešte neinvestoval. Snažil som sa aj podľa Vašich článkov splatiť všetky pôžičky, ktoré sa dali. Vytvoriť si rezervu. A hľadal som na internete možnosti ako investovať. Po dlhšom hľadaní (možno aj viac ako rok) som sa rozhodol pre Finax. Zdalo sa mi to ako najlepšie riešenie pre neskúseného človeka.

  Spĺňal asi všetky moje požiadavky - podľa toho čo som si naštudoval na webe. Čiže investovanie do pasívnych ETF fondov, ktoré vo väčšine prípadov majú vyššie zhodnotenie ako aktívne riadené fondy. Ďalej nízke poplatky a oslobodenie od dane. A nakoniec bola pre mňa dôležitá jednoduchosť, variabilnosť a prehľadnosť. Veľmi jednoduché založenie, výšku a aj termíny posielania peňazí si môžem meniť ako chcem a ako mi to vyhovuje. Môžem hocikedy prerušiť posielanie, alebo poslať aj splátky navyše. O rebalansovanie sa mi postará Finax, takže sa o to takmer vôbec nemusím starať.

  Zatiaľ som so všetkým spokojný. Viac otázok som mal na začiatku, keď som sa rozhodoval. Na všetko mi odpovedali.

  Ako som už písal, najväčší prínos ma pre mňa asi automatické rebalansovanie, čo pre mňa znamená, že sa o to nemusím vôbec starať. Iba občas si pozriem aktuálny stav účtov, prípadne si mením výšku sporenia podľa mojej aktuálne situácie.

  Odporúčam každému, kto sa zaujíma o investovanie alebo už investuje a kto chce investovať na dlhšie obdobie.

  Finax spĺňa presne to, čo od toho človek potrebuje.


  Matej

  Som na začiatku svojich investícií. Povedal by som, že každému tridsiatnikovi už tiká povestných 5 minút pred 12 hodinou aby sa zobudil a začal sa pripravovať na dosiahnutie svojich investičných cieľov, budovaniu rezervy alebo majetku a predovšetkým, riešeniu svojho dôchodku.

  Pred vstupom do Finaxu som nad investovaním len rozmýšľal, nepristupoval som cielene k plánovaniu svojich investícií. Samozrejme, vyskytli sa nejake IŽPéčka a stavebká, ale to nemožno považovať za dlhodobé riešenie, pre niekoho, kto to myslí vážne. Po dôkladnom asi mesačnom študovaní finaxovej stránky, obiehaní bánk, porovnávaniu produktov som usúdil, že Finax spĺňa presne to, čo od toho človek potrebuje.

  Budíček mi dal nejaký bežný navolávač z nemenovanej firmy A*C* Ca*it*al. Vtedy som si povedal, ze síce korporátne dlhopisy nekupujem, ale mal by som to začať konečne riešiť. A v praxi som si overil to, čo tvrdí Finax, že sú banky naozaj drahé a nedosahujú výkonnosti ETFiek. Na rôzne platformy som pohodlný, na najvacsiu konkurenciu, Acr*ss, som zase nemal mesačný min. vklad, keďže som to bral rovno útokom aj s manželkou a deťmi. Takže nebolo ďalej nad čím rozmýšlať.

  Do účtu sa prihlasujem naozaj velmi sporadicky, čiže oceňujem hlavne prehľadnosť a jednoduchosť celého webu. Beriem to veľmi papučovo, čize presne tak, ako to bolo asi aj myslené. K finančnej stabilite a plánovaniu nepochybne patria aj poistky. Dúfam a verím, že raz vyviniete podobne skvelý produkt aj pre tento segment finančného trhu a oberiete pár nepoctivých fin. poradcov o ovečky na strihanie.

  Ja Finax odporúčam každému. V prvom rade preto, že sporiť si do budúcna je dôležité a ak myslíme na naše dôchodky, je to priam nevyhnutné. A pri 20€ mesačne sa ani nejde moc vyhovárať, že by na to človek nemal.

  Koľko táto služba stojí?

  Finax si účtuje 2 poplatky:


 • poplatok za spracovanie vkladu (vstupný poplatok) 1% + DPH pre vklady nižšie ako 1 000 EUR
 • poplatok za riadenie portfólia 1% z objemu prostriedkov na účte + DPH ročne
 • pri vkladoch 1 000 EUR a viac sa poplatok za spracovanie vkladu neúčtuje
 • poplatok za spracovanie vkladu (vstupný poplatok) 1% + DPH pre vklady nižšie ako 1 000 EUR
 • poplatok za riadenie portfólia 1% z objemu prostriedkov na účte + DPH ročne
 • pri vkladoch 1 000 EUR a viac sa poplatok za spracovanie vkladu neúčtuje
 • To je všetko - žiadne ďalšie poplatky (transakčné, výstupné atď) Finaxu neplatíte. Navyše - výšku poplatkov vidíte transparentne zobrazené na svojom účte a vo výpisoch, takže máte presný prehľad, koľko vás služba stojí.


  Fondy, ktoré Finax používa na stavbu portfólií, si účtujú poplatky priemerne vo výške 0,20% z objemu prostriedkov v správe, celková výška vašich nákladov, vrátane DPH, sa tak pohybuje okolo 1,40% ročne. Finax takisto ponúka niekoľko typov zliav, ktoré môžu vaše náklady znížiť ešte viac.


  Aké ďalšie služby poskytujem svojim klientom:


  Ak si otvoríte účet vo Finaxe ako môj klient, nestojí vás to nič navyše. Dostanete však odo mňa zdarma tieto služby:


 • pravidelný emailový Investičný newsletter
 • pravidelné webináre na zaujímavé témy
 • pravidelné online stretnutia Q&A (otázky a odpovede)
 • prístup k službe "Archív webinárov" (pre účty s hodnotou viac ako 6 000 EUR)
 • 1 investičná konzultácia ročne (pre účty s hodnotou viac ako 50 000 EUR)
 • 2 investičné konzultácie ročne (pre účty s hodnotou viac ako 100 000 EUR)
 • pravidelný emailový Investičný newsletter
 • pravidelné webináre na zaujímavé témy
 • pravidelné online stretnutia Q&A (otázky a odpovede)
 • prístup k službe "Archív webinárov" (pre účty s hodnotou viac ako 6 000 EUR)
 • 1 investičná konzultácia ročne (pre účty s hodnotou viac ako 50 000 EUR)
 • 2 investičné konzultácie ročne (pre účty s hodnotou viac ako 100 000 EUR)
 • V tomto prípade si poplatok za riadenie portfólia s Finaxom delíme na polovicu. Toto rozdelenie takisto prehľadne uvidíte na svojom účte.

  Čo všetko ponúka Finax

  Na otvorenie účtu vo Finaxe je niekoľko dobrých dôvodov. Tu je 7 z nich.

  1. 1
   Vysoká bezpečnosť. Finax je slovenský obchodník s cennými papiermi, licencovaný NBS. Majetok klientov je striktne oddelený od majetku spoločnosti a chránený Garančným fondom investícií do výšky 50 000EUR. Finax je tiež členom Asociácie obchodníkov s cennými papiermi a riadi sa jej Etickým kódexom.
  2. 2
   Investovanie zamerané na klienta. Zloženie  portfólií vždy zodpovedá cieľu, ktorý chcete dosiahnuť, vášmu časovému horizontu a ochote a schopnosti znášať riziko.
  3. 3
   Diverzifikácia rizika a nízke náklady. Na stavbu portfólií Finax používa kvalitné, likvidné a lacné ETF od renomovaných svetových správcov. Alokované môžu byť od 100% globálne akcie/ 0% globálne vládne dlhopisy až po 0% globálne akcie/100% globálne vládne dlhopisy. Portfóliá sú automaticky pravidelne rebalansované, čo udržuje riziko na zvolenej úrovni a mierne zvyšuje dlhodobé výnosy.
  4. 4
   Prehľadnosť a transparentnosť. Otvorenie účtu a nastavenie investičnej stratégie celé prebieha online a je veľmi jednoduché. O svojich investíciách máte neustály prehľad v prehľadnej a užívateľsky "prítulnej" oplikácii. V nej vidíte aj výšku poplatkov, ktoré Finaxu platíte. Vaše peniaze sú vám zároveň kedykoľvek k dispozícii.
  5. 5
   Nízke náklady. Finax si účtuje len 2 poplatky - vstupný vo výške 1% + DPH pre vklady nižšie ako 1 000 EUR a poplatok za riadenie portfólia vo výške 1% + DPH z objemu majetku v správe ročne. ETF, používané na stavbu portfólií majú priemernú výšku nákladov približne 0,20% ročne. Žiadne ďaľšie poplatky (výstupné, transakčné, za zhodnotenie či iné skryté poplatky) FInaxu neplatíte.
  6. 6
   Vysoké výnosy. Vďaka nízkym nákladom a rozumnému spôsobu investovania sa výnosy portfólií vo Finaxe približujú trhovým výnosom a v priemere sú o 4 percentuálne body vyššie ako v porovnateľných investičných riešeniach na Slovensku.
  7. 7
   Nulové dane. Keďže na stavbu portfólií Finax používa ETF, zisky z vašich investícií (pri splnení požiadavky držania investície minimálne 1 rok) nepodliehajú dani z príjmu. Túto okolnosť berie Finax do úvahy aj pri rebalansovaní portfólií.

  VLADIMÍR JURÍK  //  investor a bloger

  Vďaka svojim 25-ročným skúsenostiam a vedomostiam, ktoré som v oblasti investovania získal jednak prácou pre rôzne finančné inštitúcie, ale primárne štúdiom a investovaním svojich vlastných peňazí, mám teraz čas venovať sa veciam, ktoré ma bavia a považujem ich za dôležité. Mojim cieľom je pomôcť investovať jednoducho, rozumne a lacno čo najväčšiemu počtu ľudí.


  Preto som začal v roku 2015 písať blog "Peniaze sú čas". V spoločnosti Finax som sa spolupodieľal na designe investičných stratégií, som členom jej investičného výboru ako aj viazaný finančný agent.


  Ak chcete investovať pohodlne, jednoducho, rozumne a lacno, lepšie riešenie na Slovensku podľa mňa nenájdete.

  Vladimír Jurík

  Pridajte sa k mojim spokojným klientom

  Finax jediný ponúkal na trhu normálny prístup k ETF a transparentnosť.


  Tomas Sokol

  Mal som kedysi veci cez Partners a potom som zistil, že celé zle. Začal som si viac veci študovat a prešiel som do Finaxu aj na odporúčanie a cez to, že vidím potenciál v pasívnom investovaní do budúcna. Nemám kapacity sledovať denne veci, takže skôr takto, plánujem do budúcna si poriešiť financie na dôchodok, deti a neskôr cca v horizonte 10 rokov nové vybavenie spojené s biznisom - prenájom.

  Finax jediný ponúkal na trhu normálny prístup k ETF a transparentnosť.

  Blogy sú takisto super, informačná hodnota je veľmi vysoká aj pre laika.

  Za najväčšie plusy považujem prehladosť, pohodlnosť vybaviť všetko cez internet z pohodlia domova.


  Danica

  Som stále začiatočník,..... chcem našetriť kopu peňazí na dôchodok, aby som ako dochodkyňa nebola žobrák a mohla si aj vtedy uživať život :-) (keďže neverím mojmu dôchodku z I. a II. piliera že mi bude dostatočný na pohodlný a aktívny život)

  Doteraz som používala finančných poradcov, bankové produkty, fondy, info z netu......skôr chaoticky z každého trochu, vždy som delila do rôznych produktov a snažila sa vždy niečo odložiť bokom a šetriť aj v období keď boli suchoty príjmov a veľa veľa výdavkov.

  Presvedčili ma informácie na vašom blogu, vaše stránky, porovnania, informácie od iných na nete........a hlavne - že to bude zaberať málo času a môžem účet kedykoľvek kontrolovať a pozorovať vývoj, tiež možnosť vybrať peniaze v pripade nutnosti...človek nikdy nevie.

  Účet mám u vás od mája 2019 čo je veľmi krátky čas.....zatiaľ maximálna spokojnosť podľa vývoja :-)

  Za najväčšie plusy považujem prehladosť, pohodlnosť vybaviť všetko cez internet z pohodlia domova.

  Finax odporúčam ľuďom čo vám uveria, nemajú čas venovať sa trhu pravidelne a sú veční začiatočníci v oblasti financií a investovania.

  Najväčší úžitok mi priniesla mobilna aplikácia a prehľad o účte.


  Milos

  Som investor - začiatočník, hlavným cieľom investovania je dôchodok a sporenie pre deti. Doteraz som investoval cez poradcu partners group Produkt Pionner. Účet vo Finaxe som si otvoril kvôli pozitívnym ohlasom na internete, a tomu, že výnosy sú bez daňovej povinnosti. Finax moje očakávania splnil. Najväčší úžitok mi priniesla mobilna aplikácia a prehľad o účte. Finax odporúčam priateľom a známym - ponúka zaujímavé možnosti.

  Všetko je prehľadné a usporiadané tak ako má byť. Som spokojná.


  Zuzana Smitalová

  Investujem 1 rok - je to pohodlné a dúfam aj bezpečné, hoci v tejto neistej dobe je to s investovaním také rozkolísané. Predtým som sporila som klasicky v banke. Myslela som, že takto to bude výhodnejšie, no prišla korona a všetko je inak. Áno, som spokojná. Vy ako poradca vydávate zaujímavé články, kde sa človek aj niečo nové dozvie. Účet ako taký je fajn. Všetko je prehľadné a usporiadané tak ako má byť. Som spokojná. Finax odporúčam rodine, priatelom - len teraz je dobá aká je tak málo kto je naklonený investovaniu.

  Najlepší čas začať investovať je práve teraz!

  Najlepší spôsob, ako si vybudovať majetok je pravidelné dlhodobé investovanie do globálnych akcií a dlhopisov pomocou lacných ETF. A čím skôr začnete, tým lepšie výsledky dosiahnete. Staňte sa mojim klientom vo Finaxe už dnes a začnite investovať pohodlne, jednoducho, rozumne a lacno.

  Pohodlné, jednoduché, rozumné a lacné investovanie.

  Aké výnosy dosahujú portfóliá Finax

  Pozrite si porovnanie výnosov modelových 100% akciových portfólií Finax s najpredávanejšími podiedlovými fondami v rovnakej rizikovej kategórii na Slovensku. Výnosy sú uvádzane po zdanení k 31.12.2019 (p.a.):

  V ostatných rizikových kategóriách sú výsledky veľmi podobné. Minulé výnosy, samozrejme, nie sú zárukou budúcich. Myslím si však, že relatívne rozdiely medzi Finaxom a ostatnými fondami zostanú zachované.

 • pravidelný emailový Investičný newsletter
 • pravidelné webináre na zaujímavé témy
 • pravidelné online stretnutia Q&A (otázky a odpovede)
 • prístup k službe "Archív webinárov" (pre účty s hodnotou viac ako 6 000 EUR)
 • 1 investičná konzultácia ročne (pre účty s hodnotou viac ako 50 000 EUR)
 • 2 investičné konzultácie ročne (pre účty s hodnotou viac ako 100 000 EUR)
 • Otvorte si váš účet vo Finaxe už dnes!

  Otvorenie účtu prebieha celé on-line a zaberie vám len niekoľko minút.


  Často kladené otázky

  Ako rýchlo sa dostanem k svojim peniazom, keď sa rozhodnem ich vybrať?

  Aké druhy zliav ponúkate?

  Ako sa počíta poplatok za riadenie portfólia?

  Aký je minimálny vklad?

  Je investovanie s Finaxom naozaj oslobodené od dane?

  Ako sú moje peniaze chránené?

  >