fbpx

Konečne... je tu spôsob ako investovať pohodlne, rozumne, jednoducho a lacno

Prečo sa stať mojim klientom vo Finaxe

Chcete investovať jednoducho, rozumne a lacno, pomocou ETF, no nemáte na to čas? Zdá sa vám téma investovania príliš komplikovaná, aby ste sa do toho pustili sami? Alebo jednoducho chcete, aby sa o vaše investície postaral, dobre a zodpovedne, niekto iný za vás? 

Vo Finaxe vám postavíme portfólio na mieru vašej situácii a cieľom, a budeme sa oň dlhodobo starať.

Vďaka tomu dosiahnete svoje investičné ciele efektívnejšie - rýchlejšie, s nižšími nákladmi a/alebo pri nižšom podstupovanom riziku.

Inteligentné investovanie vo Finaxe

Investovanie pomocou ETF

Na stavbu portfólií Finax používa kvalitné, lacné a likvidné ETF renomovaných správcov.

Vysoký užívateľský komfort

Otvorenie účtu a nastavenie investičnej stratégie je veľmi jednoduché a celé prebieha online.

Riadenie rizika

Zloženie portfólia zodpovedá cieľu, ktorý chcete dosiahnuť, časovému horizontu a vašej ochote/schopnosti znášať riziko.

Vyššie výnosy

Portfóliá Finaxu dosahujú v porovnaní s konkurenciou až o 4 percentuálne body vyššie ročné výnosy ako konkurencia pri rovnakom riziku. 


Ako vám vie pomôcť roboporadca

Väčšina ľudí bohužiaľ neinvestuje. No aj tí, čo investujú, zďaleka nedosahujú také výnosy, aké by mali, alebo mohli. A "vďaka" tomu investovaním nedosiahnu to, čo chcú alebo potrebujú.


Dôvodov je, z mojich skúseností, niekoľko:

 • žiadne, alebo nedostatočné plánovanie a príprava
 • zlá alokácia prostriedkov do portfólia (príliš konzervatívne, alebo naopak, agresívne investície)
 • vysoké poplatky
 • nedostatočná disciplína a robenie nevynútených chýb
 • žiadne, alebo nedostatočné plánovanie a príprava
 • zlá alokácia prostriedkov do portfólia (príliš konzervatívne, alebo naopak, agresívne investície)
 • vysoké poplatky
 • nedostatočná discilína a robenie nevynútených chýb
 • Roboporadca vám pomôže nastaviť ciele, k nim pripraví investičný plán, navrhne adekvátne portfólio pre každý cieľ, toto portfólio vytvorí a bude udržiavať. Vďaka tomu získate z dlhodobého hľadiska výnosy blízke trhovým.


  Takto nastavený investičný proces zároveň maximalizuje pravdepodobnosť dosiahnutia vašich cieľov v požadovanom časovom horizonte.  Otvorte si váš účet vo Finaxe už dnes!

  Otvorenie účtu prebieha celé on-line a zaberie vám len niekoľko minút.

  Investujte pohodlne, jednoducho, rozumne a lacno

  Čo hovoria moji klienti:

  Finax spĺňa presne to, čo od toho človek potrebuje.


  Matej

  Som na začiatku svojich investícií. Povedal by som, že každému tridsiatnikovi už tiká povestných 5 minút pred 12 hodinou aby sa zobudil a začal sa pripravovať na dosiahnutie svojich investičných cieľov, budovaniu rezervy alebo majetku a predovšetkým, riešeniu svojho dôchodku.

  Pred vstupom do Finaxu som nad investovaním len rozmýšľal, nepristupoval som cielene k plánovaniu svojich investícií. Samozrejme, vyskytli sa nejake IŽPéčka a stavebká, ale to nemožno považovať za dlhodobé riešenie, pre niekoho, kto to myslí vážne. Po dôkladnom asi mesačnom študovaní finaxovej stránky, obiehaní bánk, porovnávaniu produktov som usúdil, že Finax spĺňa presne to, čo od toho človek potrebuje.

  Budíček mi dal nejaký bežný navolávač z nemenovanej firmy A*C* Ca*it*al. Vtedy som si povedal, ze síce korporátne dlhopisy nekupujem, ale mal by som to začať konečne riešiť. A v praxi som si overil to, čo tvrdí Finax, že sú banky naozaj drahé a nedosahujú výkonnosti ETFiek. Na rôzne platformy som pohodlný, na najvacsiu konkurenciu, Acr*ss, som zase nemal mesačný min. vklad, keďže som to bral rovno útokom aj s manželkou a deťmi. Takže nebolo ďalej nad čím rozmýšlať.

  Do účtu sa prihlasujem naozaj velmi sporadicky, čiže oceňujem hlavne prehľadnosť a jednoduchosť celého webu. Beriem to veľmi papučovo, čize presne tak, ako to bolo asi aj myslené. K finančnej stabilite a plánovaniu nepochybne patria aj poistky. Dúfam a verím, že raz vyviniete podobne skvelý produkt aj pre tento segment finančného trhu a oberiete pár nepoctivých fin. poradcov o ovečky na strihanie.

  Ja Finax odporúčam každému. V prvom rade preto, že sporiť si do budúcna je dôležité a ak myslíme na naše dôchodky, je to priam nevyhnutné. A pri 20€ mesačne sa ani nejde moc vyhovárať, že by na to človek nemal.

  Momentálne na slovenskom trhu nič lepšie nenájdete.


  Martin Mikeska

  Som začiatočník, ale o túto tému sa už zaujímam pár rokov.(osobné financie,investovanie,). Mojím cieľom pri investovaní je vybudovanie dostatočného majetku na dôchodok. Popri tom mám aj krátkodobé ciele a to budovanie si dostatočnej finančnej rezervy.

  V momente, keď som pochopil silu zloženého úročenia, tak som mal jasno :-) Vždy bol cieľ si otvoriť účet u brokera, ale keď vstúpil Finax na trh, tak som upustil od tejto myšlienky. Pred Finaxom som investoval do klasických podielových fondoch.

  Finax ponúka bezkonkurenčné férové podmienky, a pre bežného smrteľníka "lajka" nič lepšie finančný slovenský trh neponúka. Finax ponúka aj hodnotné informácie v oblasti osobných financií , finančnej gramotnosti a vzdeláva svojich klientov formou podcastov a blogov

  Áno Finax splnil moje očakávanie. Váš blog a webináre sú pre mňa tiež prínosom a posúvajú moje vedomosti ďalej .

  Všeobecne sa mi páči účet. Prehľadnosť, informácie o aktuálnej výkonnosti, ušetrených daniach, o pohyboch na účte. Oceňujem celkovú transparentnosť a možnosť odporučiť Finax ďalej. Je to benefit, ktorým si klient môže znížiť už aj tak nízky poplatok.

  Odporúčam Finax každému komu záleží na osobných financiách a má dlhodobé ciele ako napr. dôchodok, zabezpečenie detí, budovanie majetku. Momentálne na slovenskom trhu nič lepšie nenájdete a to z pohľadu poplatkov, celkovej transparentnosti účtu a hodnotných informácií pre zlepšenie Vašej finančnej gramotnosti.

  Koľko táto služba stojí?

  Finax si účtuje 2 poplatky:


 • poplatok za spracovanie vkladu (vstupný poplatok) 1% + DPH pre vklady nižšie ako 1 000 EUR
 • poplatok za riadenie portfólia 1% z objemu prostriedkov na účte + DPH ročne
 • pri vkladoch 1 000 EUR a viac sa poplatok za spracovanie vkladu neúčtuje
 • poplatok za spracovanie vkladu (vstupný poplatok) 1% + DPH pre vklady nižšie ako 1 000 EUR
 • poplatok za riadenie portfólia 1% z objemu prostriedkov na účte + DPH ročne
 • pri vkladoch 1 000 EUR a viac sa poplatok za spracovanie vkladu neúčtuje
 • To je všetko - žiadne ďalšie poplatky (transakčné, výstupné atď) Finaxu neplatíte. Navyše - výšku poplatkov vidíte transparentne zobrazené na svojom účte a vo výpisoch, takže máte presný prehľad, koľko vás služba stojí.


  Fondy, ktoré Finax používa na stavbu portfólií, si účtujú poplatky priemerne vo výške 0,20% z objemu prostriedkov v správe, celková výška vašich nákladov, vrátane DPH, sa tak pohybuje okolo 1,40% ročne. Finax takisto ponúka niekoľko typov zliav, ktoré môžu vaše náklady znížiť ešte viac.


  Aké ďalšie služby poskytujem svojim klientom:


  Ak si otvoríte účet vo Finaxe ako môj klient, nestojí vás to nič navyše. Dostanete však odo mňa zdarma tieto služby:


 • pravidelný emailový Investičný newsletter
 • pravidelné webináre na zaujímavé témy
 • pravidelné online stretnutia Q&A (otázky a odpovede)
 • prístup k službe "Archív webinárov" (pre účty s hodnotou viac ako 8 000 EUR)
 • 1 investičná konzultácia ročne (pre účty s hodnotou viac ako 50 000 EUR)
 • 2 investičné konzultácie ročne (pre účty s hodnotou viac ako 100 000 EUR)
 • pravidelný emailový Investičný newsletter
 • pravidelné webináre na zaujímavé témy
 • pravidelné online stretnutia Q&A (otázky a odpovede)
 • prístup k službe "Archív webinárov" (pre účty s hodnotou viac ako 6 000 EUR)
 • 1 investičná konzultácia ročne (pre účty s hodnotou viac ako 50 000 EUR)
 • 2 investičné konzultácie ročne (pre účty s hodnotou viac ako 100 000 EUR)
 • V tomto prípade si poplatok za riadenie portfólia s Finaxom delíme na polovicu. Toto rozdelenie takisto prehľadne uvidíte na svojom účte.

  Čo všetko ponúka Finax

  Na otvorenie účtu vo Finaxe je niekoľko dobrých dôvodov. Tu je 7 z nich.

  1. 1
   Vysoká bezpečnosť. Finax je slovenský obchodník s cennými papiermi, licencovaný NBS. Majetok klientov je striktne oddelený od majetku spoločnosti a chránený Garančným fondom investícií do výšky 50 000EUR. Finax je tiež členom Asociácie obchodníkov s cennými papiermi a riadi sa jej Etickým kódexom.
  2. 2
   Investovanie zamerané na klienta. Zloženie  portfólií vždy zodpovedá cieľu, ktorý chcete dosiahnuť, vášmu časovému horizontu a ochote a schopnosti znášať riziko.
  3. 3
   Diverzifikácia rizika a nízke náklady. Na stavbu portfólií Finax používa kvalitné, likvidné a lacné ETF od renomovaných svetových správcov. Alokované môžu byť od 100% globálne akcie/ 0% globálne vládne dlhopisy až po 0% globálne akcie/100% globálne vládne dlhopisy. Portfóliá sú automaticky pravidelne rebalansované, čo udržuje riziko na zvolenej úrovni a mierne zvyšuje dlhodobé výnosy.
  4. 4
   Prehľadnosť a transparentnosť. Otvorenie účtu a nastavenie investičnej stratégie celé prebieha online a je veľmi jednoduché. O svojich investíciách máte neustály prehľad v prehľadnej a užívateľsky "prítulnej" oplikácii. V nej vidíte aj výšku poplatkov, ktoré Finaxu platíte. Vaše peniaze sú vám zároveň kedykoľvek k dispozícii.
  5. 5
   Nízke náklady. Finax si účtuje len 2 poplatky - vstupný vo výške 1% + DPH pre vklady nižšie ako 1 000 EUR a poplatok za riadenie portfólia vo výške 1% + DPH z objemu majetku v správe ročne. ETF, používané na stavbu portfólií majú priemernú výšku nákladov približne 0,20% ročne. Žiadne ďaľšie poplatky (výstupné, transakčné, za zhodnotenie či iné skryté poplatky) FInaxu neplatíte.
  6. 6
   Vysoké výnosy. Vďaka nízkym nákladom a rozumnému spôsobu investovania sa výnosy portfólií vo Finaxe približujú trhovým výnosom a v priemere sú o 4 percentuálne body vyššie ako v porovnateľných investičných riešeniach na Slovensku.
  7. 7
   Nulové dane. Keďže na stavbu portfólií Finax používa ETF, zisky z vašich investícií (pri splnení požiadavky držania investície minimálne 1 rok) nepodliehajú dani z príjmu. Túto okolnosť berie Finax do úvahy aj pri rebalansovaní portfólií.

  VLADIMÍR JURÍK  //  investor a bloger

  Vďaka svojim 25-ročným skúsenostiam a vedomostiam, ktoré som v oblasti investovania získal jednak prácou pre rôzne finančné inštitúcie, ale primárne štúdiom a investovaním svojich vlastných peňazí, mám teraz čas venovať sa veciam, ktoré ma bavia a považujem ich za dôležité. Mojim cieľom je pomôcť investovať jednoducho, rozumne a lacno čo najväčšiemu počtu ľudí.


  Preto som začal v roku 2015 písať blog "Peniaze sú čas". V spoločnosti Finax som sa spolupodieľal na designe investičných stratégií, som členom jej investičného výboru ako aj viazaný finančný agent.


  Ak chcete investovať pohodlne, jednoducho, rozumne a lacno, lepšie riešenie na Slovensku podľa mňa nenájdete.

  Vladimír Jurík

  Pridajte sa k mojim spokojným klientom

  Najväčší prínos pre mňa je jednoduchosť celého riešenia


  Miroslav Stajanča

  Okrem Finax investujem aj individuálne cez ETF. Cieľ = dôchodok Samostatne (knihy, blogy,...) od roku 2011. Najskôr akcie, neskôr ETF. Investoval som pred finaxom individuálne, lebo nič podobné finaxu predtým tu nebolo (tj.nízke poplatky, investovanie do ETF). Ja už nemám čas a ani chuť pokračovať ďalej samostatne, preto som hneď začal riešiť Finax ako sa "objavili". Zatiaľ zaostáva za mojím idividualnym portfóliom 🙂. K poradcovi sa neviem zatiaľ vyjadriť, keďže veľmi nekomunikujeme spolu 🙂 Najväčší prínos pre mňa je jednoduchosť celého riešenia a možno zahrnúť do správy viac ETF a tým mať možnosť viacerých stratégií. Ale nie je to vyslovene niečo, s čím by som nebol spokojný. Aj základ je viac ako dobrý. Nízke poplatky + investovanie do dostatočne diverzifikovanych ETF + prehľadnosť a jednoduchosť účtu + zastrešené známymi osobnosťami.

  Za najväčšie plusy považujem prehladosť, pohodlnosť vybaviť všetko cez internet z pohodlia domova.


  Danica

  Som stále začiatočník,..... chcem našetriť kopu peňazí na dôchodok, aby som ako dochodkyňa nebola žobrák a mohla si aj vtedy uživať život :-) (keďže neverím mojmu dôchodku z I. a II. piliera že mi bude dostatočný na pohodlný a aktívny život)

  Doteraz som používala finančných poradcov, bankové produkty, fondy, info z netu......skôr chaoticky z každého trochu, vždy som delila do rôznych produktov a snažila sa vždy niečo odložiť bokom a šetriť aj v období keď boli suchoty príjmov a veľa veľa výdavkov.

  Presvedčili ma informácie na vašom blogu, vaše stránky, porovnania, informácie od iných na nete........a hlavne - že to bude zaberať málo času a môžem účet kedykoľvek kontrolovať a pozorovať vývoj, tiež možnosť vybrať peniaze v pripade nutnosti...človek nikdy nevie.

  Účet mám u vás od mája 2019 čo je veľmi krátky čas.....zatiaľ maximálna spokojnosť podľa vývoja :-)

  Za najväčšie plusy považujem prehladosť, pohodlnosť vybaviť všetko cez internet z pohodlia domova.

  Finax odporúčam ľuďom čo vám uveria, nemajú čas venovať sa trhu pravidelne a sú veční začiatočníci v oblasti financií a investovania.

  Finax odporúčam každému, kto chce ísť do slušného dôchodku skôr ako dosiahne dôchodkový vek.


  Jana Radošovská

  Sporim si na dôchodok a pre deti (vzdelanie, pripadne pomoc pri osamostatnovani sa) Predtým som mala iba nejaké smiešne investičné poistenia. Kvôli možnosti pravidelného sporenia po malých ciastkach, relatívne nízke poplatky a sľubne výnosy. To sa ešte uvidí 😉 Ale čo sa týka newsletterov od Vás ako poradcu, málokedy ma záujmu, veľmi ich necitam, ale mam pocit ze chodia dosť často, možno až príliš. Možno tí, ktorí im venujú viac pozornosti, majú iný názor a oceňujú to. Ale počas krízy na jar, kedy akcie klesali, som Vaše rady celkom ocenila. Vidieť, ako sa pohybuje moja investícia a aké sú výnosy, je fajn. Iné mi nenapadá. Ja osobne by som bola rada, keby som prehľadnejšie videla, ako sa investujú moje pravidelne príspevky, lebo celkom nerozumiem, prečo sa napr. jeden mesiac z mojich 50 eur investuje 40 eur, další mesiac 35 a ďalší 52. Finax odporúčam každému, kto chce ísť do slušného dôchodku skôr ako dosiahne dôchodkový vek.

  Finax jediný ponúkal na trhu normálny prístup k ETF a transparentnosť.


  Tomas Sokol

  Mal som kedysi veci cez Partners a potom som zistil, že celé zle. Začal som si viac veci študovat a prešiel som do Finaxu aj na odporúčanie a cez to, že vidím potenciál v pasívnom investovaní do budúcna. Nemám kapacity sledovať denne veci, takže skôr takto, plánujem do budúcna si poriešiť financie na dôchodok, deti a neskôr cca v horizonte 10 rokov nové vybavenie spojené s biznisom - prenájom.

  Finax jediný ponúkal na trhu normálny prístup k ETF a transparentnosť.

  Blogy sú takisto super, informačná hodnota je veľmi vysoká aj pre laika.

  Najlepší čas začať investovať je práve teraz!

  Najlepší spôsob, ako si vybudovať majetok je pravidelné dlhodobé investovanie do globálnych akcií a dlhopisov pomocou lacných ETF. A čím skôr začnete, tým lepšie výsledky dosiahnete. Staňte sa mojim klientom vo Finaxe už dnes a začnite investovať pohodlne, jednoducho, rozumne a lacno.

  Pohodlné, jednoduché, rozumné a lacné investovanie.

  Aké výnosy dosahujú portfóliá Finax

  Pozrite si porovnanie výnosov modelových 100% akciových portfólií Finax s najpredávanejšími podiedlovými fondami v rovnakej rizikovej kategórii na Slovensku. Výnosy sú uvádzane po zdanení k 31.12.2019 (p.a.):

  V ostatných rizikových kategóriách sú výsledky veľmi podobné. Minulé výnosy, samozrejme, nie sú zárukou budúcich. Myslím si však, že relatívne rozdiely medzi Finaxom a ostatnými fondami zostanú zachované.

 • pravidelný emailový Investičný newsletter
 • pravidelné webináre na zaujímavé témy
 • pravidelné online stretnutia Q&A (otázky a odpovede)
 • prístup k službe "Archív webinárov" (pre účty s hodnotou viac ako 6 000 EUR)
 • 1 investičná konzultácia ročne (pre účty s hodnotou viac ako 50 000 EUR)
 • 2 investičné konzultácie ročne (pre účty s hodnotou viac ako 100 000 EUR)
 • Otvorte si váš účet vo Finaxe už dnes!

  Otvorenie účtu prebieha celé on-line a zaberie vám len niekoľko minút.


  Často kladené otázky

  Ako rýchlo sa dostanem k svojim peniazom, keď sa rozhodnem ich vybrať?

  Aké druhy zliav ponúkate?

  Ako sa počíta poplatok za riadenie portfólia?

  Aký je minimálny vklad?

  Je investovanie s Finaxom naozaj oslobodené od dane?

  Ako sú moje peniaze chránené?

  >