finax-sp-2

Konečne… je tu spôsob ako investovať pohodlne, rozumne, jednoducho a lacno

Prečo sa stať mojim klientom vo Finaxe

Chcete investovať jednoducho, rozumne a lacno, pomocou ETF, no nemáte na to čas? Zdá sa vám téma investovania príliš komplikovaná, aby ste sa do toho pustili sami? Alebo jednoducho chcete, aby sa o vaše investície postaral, dobre a zodpovedne, niekto iný za vás? 

Vo Finaxe vám postavíme portfólio na mieru vašej situácii a cieľom, a budeme sa oň dlhodobo starať.

Vďaka tomu dosiahnete svoje investičné ciele efektívnejšie – rýchlejšie, s nižšími nákladmi a/alebo pri nižšom podstupovanom riziku.

Inteligentné investovanie vo Finaxe

Investovanie pomocou ETF

Na stavbu portfólií Finax používa kvalitné, lacné a likvidné ETF renomovaných správcov.

Vysoký užívateľský komfort

Otvorenie účtu a nastavenie investičnej stratégie je veľmi jednoduché a celé prebieha online.

Riadenie rizika

Zloženie portfólia zodpovedá cieľu, ktorý chcete dosiahnuť, časovému horizontu a vašej ochote/schopnosti znášať riziko.

Vyššie výnosy

Portfóliá Finaxu dosahujú v porovnaní s konkurenciou až o 4 percentuálne body vyššie ročné výnosy ako konkurencia pri rovnakom riziku. 

Ako vám vie pomôcť roboporadca

Väčšina ľudí bohužiaľ neinvestuje. No aj tí, čo investujú, zďaleka nedosahujú také výnosy, aké by mali, alebo mohli. A „vďaka“ tomu investovaním nedosiahnu to, čo chcú alebo potrebujú.

Dôvodov je, z mojich skúseností, niekoľko:

 • žiadne, alebo nedostatočné plánovanie a príprava
 • zlá alokácia prostriedkov do portfólia (príliš konzervatívne, alebo naopak, agresívne investície)
 • vysoké poplatky
 • nedostatočná disciplína a robenie nevynútených chýb
 • žiadne, alebo nedostatočné plánovanie a príprava
 • zlá alokácia prostriedkov do portfólia (príliš konzervatívne, alebo naopak, agresívne investície)
 • vysoké poplatky
 • nedostatočná discilína a robenie nevynútených chýb
 • Roboporadca vám pomôže nastaviť ciele, k nim pripraví investičný plán, navrhne adekvátne portfólio pre každý cieľ, toto portfólio vytvorí a bude udržiavať. Vďaka tomu získate z dlhodobého hľadiska výnosy blízke trhovým.

  Takto nastavený investičný proces zároveň maximalizuje pravdepodobnosť dosiahnutia vašich cieľov v požadovanom časovom horizonte.

  Otvorte si váš účet vo Finaxe už dnes!

  Otvorenie účtu prebieha celé on-line a zaberie vám len niekoľko minút.

  Investujte pohodlne, jednoducho, rozumne a lacno

  Čo hovoria moji klienti:

  Momentálne na slovenskom trhu nič lepšie nenájdete.

  Martin Mikeska

  Som začiatočník, ale o túto tému sa už zaujímam pár rokov.(osobné financie,investovanie,). Mojím cieľom pri investovaní je vybudovanie dostatočného majetku na dôchodok. Popri tom mám aj krátkodobé ciele a to budovanie si dostatočnej finančnej rezervy.

  V momente, keď som pochopil silu zloženého úročenia, tak som mal jasno 🙂 Vždy bol cieľ si otvoriť účet u brokera, ale keď vstúpil Finax na trh, tak som upustil od tejto myšlienky. Pred Finaxom som investoval do klasických podielových fondoch.

  Finax ponúka bezkonkurenčné férové podmienky, a pre bežného smrteľníka „lajka“ nič lepšie finančný slovenský trh neponúka. Finax ponúka aj hodnotné informácie v oblasti osobných financií , finančnej gramotnosti a vzdeláva svojich klientov formou podcastov a blogov

  Áno Finax splnil moje očakávanie. Váš blog a webináre sú pre mňa tiež prínosom a posúvajú moje vedomosti ďalej .

  Všeobecne sa mi páči účet. Prehľadnosť, informácie o aktuálnej výkonnosti, ušetrených daniach, o pohyboch na účte. Oceňujem celkovú transparentnosť a možnosť odporučiť Finax ďalej. Je to benefit, ktorým si klient môže znížiť už aj tak nízky poplatok.

  Odporúčam Finax každému komu záleží na osobných financiách a má dlhodobé ciele ako napr. dôchodok, zabezpečenie detí, budovanie majetku. Momentálne na slovenskom trhu nič lepšie nenájdete a to z pohľadu poplatkov, celkovej transparentnosti účtu a hodnotných informácií pre zlepšenie Vašej finančnej gramotnosti.

  Spĺňa všetky moje požiadavky, nemusím sa o to takmer vôbec starať

  Jozef

  Cez Finax investujem takmer rok a pol. Mám otvorený účet pre seba – sporenie na dôchodok a potom mám účty, kde sporím pre deti. Vo všetkých prípadoch je to sporenie na dlhšie obdobie, preto som len na začiatku.

  Dovtedy som ešte neinvestoval. Snažil som sa aj podľa Vašich článkov splatiť všetky pôžičky, ktoré sa dali. Vytvoriť si rezervu. A hľadal som na internete možnosti ako investovať. Po dlhšom hľadaní (možno aj viac ako rok) som sa rozhodol pre Finax. Zdalo sa mi to ako najlepšie riešenie pre neskúseného človeka.

  Spĺňal asi všetky moje požiadavky – podľa toho čo som si naštudoval na webe. Čiže investovanie do pasívnych ETF fondov, ktoré vo väčšine prípadov majú vyššie zhodnotenie ako aktívne riadené fondy. Ďalej nízke poplatky a oslobodenie od dane. A nakoniec bola pre mňa dôležitá jednoduchosť, variabilnosť a prehľadnosť. Veľmi jednoduché založenie, výšku a aj termíny posielania peňazí si môžem meniť ako chcem a ako mi to vyhovuje. Môžem hocikedy prerušiť posielanie, alebo poslať aj splátky navyše. O rebalansovanie sa mi postará Finax, takže sa o to takmer vôbec nemusím starať.

  Zatiaľ som so všetkým spokojný. Viac otázok som mal na začiatku, keď som sa rozhodoval. Na všetko mi odpovedali.

  Ako som už písal, najväčší prínos ma pre mňa asi automatické rebalansovanie, čo pre mňa znamená, že sa o to nemusím vôbec starať. Iba občas si pozriem aktuálny stav účtov, prípadne si mením výšku sporenia podľa mojej aktuálne situácie.

  Odporúčam každému, kto sa zaujíma o investovanie alebo už investuje a kto chce investovať na dlhšie obdobie.

  Koľko táto služba stojí?

  Finax si účtuje 2 poplatky:

  • poplatok za riadenie portfólia 1% z objemu prostriedkov na účte + DPH ročne
 • poplatok za spracovanie vkladu (vstupný poplatok) 1% + DPH pre vklady nižšie ako 1 000 EUR
 • poplatok za riadenie portfólia 1% z objemu prostriedkov na účte + DPH ročne
 • pri vkladoch 1 000 EUR a viac sa poplatok za spracovanie vkladu neúčtuje
 • To je všetko – žiadne ďalšie poplatky (transakčné, výstupné atď) Finaxu neplatíte. Navyše – výšku poplatkov vidíte transparentne zobrazené na svojom účte a vo výpisoch, takže máte presný prehľad, koľko vás služba stojí.

  Fondy, ktoré Finax používa na stavbu portfólií, si účtujú poplatky priemerne vo výške 0,20% z objemu prostriedkov v správe, celková výška vašich nákladov, vrátane DPH, sa tak pohybuje okolo 1,40% ročne. Finax takisto ponúka niekoľko typov zliav, ktoré môžu vaše náklady znížiť ešte viac.

  Aké ďalšie služby poskytujem svojim klientom:

  Ak si otvoríte účet vo Finaxe ako môj klient, nestojí vás to nič navyše. Dostanete však odo mňa zdarma tieto služby:

 • pravidelný emailový Investičný newsletter
 • pravidelné webináre na zaujímavé témy
 • pravidelné online stretnutia Q&A (otázky a odpovede)
 • prístup k službe „Archív webinárov“ (pre účty s hodnotou viac ako 8 000 EUR)
 • 1 investičná konzultácia ročne (pre účty s hodnotou viac ako 50 000 EUR)
 • 2 investičné konzultácie ročne (pre účty s hodnotou viac ako 100 000 EUR)
 • pravidelný emailový Investičný newsletter
 • pravidelné webináre na zaujímavé témy
 • pravidelné online stretnutia Q&A (otázky a odpovede)
 • prístup k službe „Archív webinárov“ (pre účty s hodnotou viac ako 6 000 EUR)
 • 1 investičná konzultácia ročne (pre účty s hodnotou viac ako 50 000 EUR)
 • 2 investičné konzultácie ročne (pre účty s hodnotou viac ako 100 000 EUR)
 • V tomto prípade si poplatok za riadenie portfólia s Finaxom delíme na polovicu. Toto rozdelenie takisto prehľadne uvidíte na svojom účte.

  Čo všetko ponúka Finax

  Na otvorenie účtu vo Finaxe je niekoľko dobrých dôvodov. Tu je 7 z nich.

  1. 1Vysoká bezpečnosť. Finax je slovenský obchodník s cennými papiermi, licencovaný NBS. Majetok klientov je striktne oddelený od majetku spoločnosti a chránený Garančným fondom investícií do výšky 50 000EUR. Finax je tiež členom Asociácie obchodníkov s cennými papiermi a riadi sa jej Etickým kódexom.
  2. 2Investovanie zamerané na klienta. Zloženie  portfólií vždy zodpovedá cieľu, ktorý chcete dosiahnuť, vášmu časovému horizontu a ochote a schopnosti znášať riziko.
  3. 3Diverzifikácia rizika a nízke náklady. Na stavbu portfólií Finax používa kvalitné, likvidné a lacné ETF od renomovaných svetových správcov. Alokované môžu byť od 100% globálne akcie/ 0% globálne vládne dlhopisy až po 0% globálne akcie/100% globálne vládne dlhopisy. Portfóliá sú automaticky pravidelne rebalansované, čo udržuje riziko na zvolenej úrovni a mierne zvyšuje dlhodobé výnosy.
  4. 4Prehľadnosť a transparentnosť. Otvorenie účtu a nastavenie investičnej stratégie celé prebieha online a je veľmi jednoduché. O svojich investíciách máte neustály prehľad v prehľadnej a užívateľsky „prítulnej“ oplikácii. V nej vidíte aj výšku poplatkov, ktoré Finaxu platíte. Vaše peniaze sú vám zároveň kedykoľvek k dispozícii.
  5. 5Nízke náklady. Finax si účtuje len 2 poplatky – vstupný vo výške 1% + DPH pre vklady nižšie ako 1 000 EUR a poplatok za riadenie portfólia vo výške 1% + DPH z objemu majetku v správe ročne. ETF, používané na stavbu portfólií majú priemernú výšku nákladov približne 0,20% ročne. Žiadne ďaľšie poplatky (výstupné, transakčné, za zhodnotenie či iné skryté poplatky) FInaxu neplatíte.
  6. 6Vysoké výnosy. Vďaka nízkym nákladom a rozumnému spôsobu investovania sa výnosy portfólií vo Finaxe približujú trhovým výnosom a v priemere sú o 4 percentuálne body vyššie ako v porovnateľných investičných riešeniach na Slovensku.
  7. 7Nulové dane. Keďže na stavbu portfólií Finax používa ETF, zisky z vašich investícií (pri splnení požiadavky držania investície minimálne 1 rok) nepodliehajú dani z príjmu. Túto okolnosť berie Finax do úvahy aj pri rebalansovaní portfólií.

  VLADIMÍR JURÍK  //  investor a bloger

  Vďaka svojim 25-ročným skúsenostiam a vedomostiam, ktoré som v oblasti investovania získal jednak prácou pre rôzne finančné inštitúcie, ale primárne štúdiom a investovaním svojich vlastných peňazí, mám teraz čas venovať sa veciam, ktoré ma bavia a považujem ich za dôležité. Mojim cieľom je pomôcť investovať jednoducho, rozumne a lacno čo najväčšiemu počtu ľudí.

  Preto som začal v roku 2015 písať blog „Peniaze sú čas“. V spoločnosti Finax som sa spolupodieľal na designe investičných stratégií, som členom jej investičného výboru ako aj viazaný finančný agent.

  Ak chcete investovať pohodlne, jednoducho, rozumne a lacno, lepšie riešenie na Slovensku podľa mňa nenájdete.

  Vladimír Jurík

  Pridajte sa k mojim spokojným klientom

  Narazil som na váš webinar o investovaní a o pár dní som už mal založený účet s prvým vkladom

  Tomáš Chudý

  V podstate som začal pred rokom a som na začiatku keďže mám 27 rokov, zatiaľ investujem kvôli budovaniu majetku, ale mám v pláne si založiť aj účet kvôli sporeniu na dôchodok… Kedysi dávno som skúšal obchodovať na burze, no dlho som sa tam neohrial a nič z toho nakoniec ani nebolo… Narazil som na váš webinar o investovaní, kde ste predstavovali finax platformu, a o pár dní som už mal založený účet s prvým vkladom… Moje očakávania Finax určite splnil, už dlhšiu dobu predtým som sa venoval vzdelávaniu ohľadom financií, narazenie na vás a finax bol vlastne výsledok tohto konania… Najväčší úžitok pre mňa má asi ten spôsob akým sa určuje vhodné riziko a potom ukážka vývoja investície v grafe… Mám jeden postreh, včera som si akurát menil investičnú stratégiu a výšku mesačného príspevku a nebolo možné tieto dve veci nastaviť na jeden krát, ale každú zvlášť, tým pádom som musel čakať 2 krát na schválenie a dúfam, že to kvôli tomu nebude spoplatnené, keďže zdarma je do roka iba jedna zmena… Odporúčam každému komu záleží na svojej budúcnosti a finančnej pohode, vždy keď sa niekde začne debata o financiách odporúčam ľuďom, aby vyskúšali finax, alebo aby si o tom aspoň prečítali ako to funguje

  Všetko je prehľadné a usporiadané tak ako má byť. Som spokojná.

  Zuzana Smitalová

  Investujem 1 rok – je to pohodlné a dúfam aj bezpečné, hoci v tejto neistej dobe je to s investovaním také rozkolísané. Predtým som sporila som klasicky v banke. Myslela som, že takto to bude výhodnejšie, no prišla korona a všetko je inak. Áno, som spokojná. Vy ako poradca vydávate zaujímavé články, kde sa človek aj niečo nové dozvie. Účet ako taký je fajn. Všetko je prehľadné a usporiadané tak ako má byť. Som spokojná. Finax odporúčam rodine, priatelom – len teraz je dobá aká je tak málo kto je naklonený investovaniu.

  Vyhovuje mi,že sa nemusím aktívne starať

  Zuzana Szabó

  Som začiatočník a sporím si na dôchodok. Je to moje prvé investovanie mimo 2. a 3. piliera. Vyhovuje mi,že sa nemusím aktívne starať a zaujímať sa o priebehy, z dlhodobých štatistík ma presvedčilo začať aj za cenu 1% poplatku. Myslím,že očakávania Finax splnil. Od Vás síce už nie tak intenzívne ako pred otvorením účtu si rada prečítam zaujímavé články. Osobne sme nekonzultovali. Najviac oceňujem prehľad účtu a jednoduché menu, je to prehľadné. Privítala by som možno častejšie zasielanie prehľadových emailov aj pre nižšie vklady. Odporúčam každému, kto by chcel začať s pomerne bezpečným a prehĺadným investovaním.

  Pošlem mesačne peniaze a nestarám sa. Nakupujete za mňa pri minimálnych nákladoch. Super.

  Martin Betak

  Mám istú skúsenosť s burzou, rozumiem základným pojmom, splácam hypotéku a niečo investujem na zabezpečenie dôchodku.

  Finančný poradca mi pár krát „dobre“ poradil investíciu do Investičného životného poistenia a do podielových fondov. Dopadlo to zle, sám som si musel naštudovať niektoré veci a zmluvy som sám zrušil. Potom som investoval samostatne na burze, čo skončilo tiež zle.

  Dostal som sa k blogu Peniaze sú čas a to bolo presne to, čo som hľadal! Pochopil som ako investovať čo najlacnejšie a najjednoduchšie. Takže veľká vďaka za blog! No zároveň musím povedať, že bez predchádzajúcich skúseností (aj keď pre mňa finančne dopadli zle) by som bol veľmi podozrievavý k takémuto blogu.

  Finax mam zatiaľ len na vyskúšanie, keďže vyššiu čiastku si momentálne investovať dovoliť nemôžem.

  Najviac sa mi páči, že tam pošlem mesačne peniaze a nestarám sa. Nakupujete za mňa pri minimálnych nákladoch. Super.

  Najlepší čas začať investovať je práve teraz!

  Najlepší spôsob, ako si vybudovať majetok je pravidelné dlhodobé investovanie do globálnych akcií a dlhopisov pomocou lacných ETF. A čím skôr začnete, tým lepšie výsledky dosiahnete. Staňte sa mojim klientom vo Finaxe už dnes a začnite investovať pohodlne, jednoducho, rozumne a lacno.

  Pohodlné, jednoduché, rozumné a lacné investovanie.

  Aké výnosy dosahujú portfóliá Finax

  Pozrite si porovnanie výnosov modelových 100% akciových portfólií Finax s najpredávanejšími podiedlovými fondami v rovnakej rizikovej kategórii na Slovensku. Výnosy sú uvádzane po zdanení k 31.12.2021 (p.a.):

  V ostatných rizikových kategóriách sú výsledky veľmi podobné. Minulé výnosy, samozrejme, nie sú zárukou budúcich. Myslím si však, že relatívne rozdiely medzi Finaxom a ostatnými fondami zostanú zachované.

 • pravidelný emailový Investičný newsletter
 • pravidelné webináre na zaujímavé témy
 • pravidelné online stretnutia Q&A (otázky a odpovede)
 • prístup k službe „Archív webinárov“ (pre účty s hodnotou viac ako 6 000 EUR)
 • 1 investičná konzultácia ročne (pre účty s hodnotou viac ako 50 000 EUR)
 • 2 investičné konzultácie ročne (pre účty s hodnotou viac ako 100 000 EUR)
 • Otvorte si váš účet vo Finaxe už dnes!

  Otvorenie účtu prebieha celé on-line a zaberie vám len niekoľko minút.

  Často kladené otázky

  Ako rýchlo sa dostanem k svojim peniazom, keď sa rozhodnem ich vybrať?

  Aktuálne má Finax 2 obchodné dni (deň keď nakupuje a predáva akcie v portfóliách) v mesiaci, takže podľa toho, v ktorom dni podáte žiadosť, to bude trvať 3 až 17 dní.

  Aké druhy zliav ponúkate?

  Finax ponúka 2 typy zliav:

  1. Zľava za odporúčanie. Ak odporučíte investovanie vo Finaxe svojmu známemu, a on/ona si skutočne účet otvorí, obidvom bude Finax spravovať časť majetku 5 rokov zdarma, v závislosti od výšky vkladu vášho známeho. Pre vklady do 24 999 EUR to bude 500 EUR, pre vklady do 99 999 EUR to bude 2 000 EUR a pre vklady 100 000 EUR a viac to bude 10 000 EUR spravovaných zdarma po dobu 5 rokov vám obidvom.
  2. Zľava za prenesenie inevstície. Ak si do Finaxu prenesiete svoje už existujúce investície, 10% z tejto sumy bude Finax spravovať zdarma po dobu 5 rokov. Platí pre vklady vyššie ako 1 000 EUR.

  Ako sa počíta poplatok za riadenie portfólia?

  Poplatok vo výške 1% + DPH ročne sa ráta z celkovej výšky vášho majetku na účte (cenné papiere plus hotovosť). Účtuje sa na mesačnej báze.

  Aký je minimálny vklad?

  Výška minimálneho vkladu je 20 EUR.

  Je investovanie s Finaxom naozaj oslobodené od dane?

  Finax investuje vaše finančné prostriedky tak, aby dosiahnuté výnosy boli oslobodené od dane. Používame na to kombináciu daňových výhod v zmysle platnej legislatívy. Aby ste mali istotu, že vaše výnosy budú oslobodené od dane, je však potrebné, aby ste pri výbere peňazí, resp. ukončení investovania, dodržali správny postup, o ktorom vás budeme informovať. Toto všetko platí pre slovenských daňových rezidentov.

  Ako sú moje peniaze chránené?

  V prvom rade Finax používa investičnú stratégiu, ktorá je nastavená tak, aby z dlhodobého hľadiska minimalizovala pravdepodobnosť, že vaše investovanie skončí so stratou.

  Okrem toho sa Finax zúčastňuje na systéme ochrany vkladov prostredníctvom Garančného fondu investícií. Váš majetok je chránený do výšky 50 000 eur.

  Navyše ako obchodník s cennými papiermi Finax dodržuje veľmi prísne pravidlá pri správe vášho majetku a váš majetok striktne oddeľuje od majetku spoločnosti. Viac informácií nájdete na stránke www.garancnyfond.sk.

  PSČ, vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.

  Reg. OR OS BAIII, Vložka č. 129645/B

  IČO: 51791471

  RegFAP v NBS: 239450 (viazaný investičný agent)

  Obsah

  Sociálne siete

  © 2024 PSČ – vzdelávanie a poradenstvo, s.r.o.. Všetky práva vyhradené.

  By Hanuliak.

  This is a staging environment